Film ve sosyal medya için ekran kartı önerisi

Electrolux

Femtopat
Film ve sosyal medyada takılmak için eski bir kasa aldım. Dolap sitesinden dolandırıldım, aldığım bu kasanın ekran kartının soğutma parçası olmadan geldi. Ati 512 MB bir ekran kartı, kasaya takıyorum kasa çalışıyor ama görüntü gelmiyor, mouse ve klavyede çalışmıyor. Ekran kartını söküp kabloyu Anakart'a takıyorum açılıyor. 200 derecede 10 dk fırınladım yine açılmadı artık çalışmayacak kabullendim. 2. el hurda piyasası bile kudurmuş durumda. 2009'da 100 TL'ye alınıp 12 sene kullanılmış Casper monitörü bile 300 TL'ye aldım rezil durumdayız. 512 MB buldum 100 TL, ondan ucuz 30 liraya bulduğum antika ama benim işimi görür diye düşündüğüm 256 MB Asus EAX550 ekran kartı. VTX HD 3650 ekran kartı seçeneği de var gerek var mı bilmiyorum. 150 TL'den başlıyor bu antikalar memleket ne hale geldi. Foxconn G41MXE anakartın onboard kartı yeterli olur mu?

ASUS EAX550HM512​

Grafik Motoru: ATI Radeon X550
Video Bellek: 256 MB DDR
Effective Memory Size : 512MB
Motor Hızı: 400MHz
Bellek Hızı: 500MHz (250MHz DDR)
RAMDAC: 400MHz
Veriyolu Standardı: 16 lanes PCI Express
Bellek Arayüzü: 128 bit DDR
Maks. Çözünürlük: 2048x1536
VGA Çıkışı: Standart 15-pin D-sub
2.VGA Çıkışı: Var
DVI Çıkışı: DVI-I
TV Çıkışı: S-video ve Kompozite
7db840859a63904cb70087a3af312b09.jpeg

1.jpg

Son düzenleme:
G41 Express Chipset ekrana görüntü vermek için yeterli olur. İnternetten izleyeceğiniz videolar vs. nin çoğu için ekran kartı değil işlemci kullanılır zaten.

G41 Express Chipset ekrana görüntü vermek için yeterli olur. İnternetten izleyeceğiniz videolar vs. nin çoğu için ekran kartı değil işlemci kullanılır zaten.
Takılma oluyor gibi o yüzden. Ram düşüklüğünden olabilir mi? 2 GB Ram var, takviye sipariş verdim. Ekran kartına gerek yok diyorsunuz? Siparişleri iptal edeyim o zaman. Eski sistemler anladığım mevzu değil. G41 Express Chipset yeterli onboard görevi görür mü diye endişelendim.

Ne beklediğinize bağlı, elinizdeki sistemle muhtemelen internet üzerinden 480P üzeri bir şey izleyemezsiniz, takılır. Ekran kartı alsanız da RAM alsanız da değişmez. İşlemciniz ne? İnternette dolaşmak için önemli olan işlemci.

Eğer sadece film ve sosyal medya için kullanacaksanız Linux kurabilirsiniz G41 ile kullanınca işinizi göreceğini düşünüyorum.

Ne beklediğinize bağlı, elinizdeki sistemle muhtemelen internet üzerinden 480P üzeri bir şey izleyemezsiniz, takılır. Ekran kartı alsanız da RAM alsanız da değişmez. İşlemciniz ne? İnternette dolaşmak için önemli olan işlemci.
1080P izliyorum öyle bir takılma yok sadece tam verimli değil gibi geliyor. Sadece sosyal medya için bu kasayı aldım. FOXCONN G41MXE Anakart, İntel Pentium E6300 2.80 Ghz işlemci.

Eğer sadece film ve sosyal medya için kullanacaksanız Linux kurabilirsiniz G41 ile kullanınca işinizi göreceğini düşünüyorum.
Ekran kartının konuda bir faydası yok her şey işlemcide bitiyor diyorsunuz yani?

1080p izliyorum öyle bir takılma yok sadece tam verimli değil gibi geliyor. Sadece sosyal medya için bu kasayı aldım. Foxconn G41MXE anakart, Intel Pentium E6300 2.80 GHz işlemci.

Ekran kartının konuda bir faydası yok her şey işlemcide bitiyor diyorsunuz yani?

Ekran kartının tabii ki işlevi bulunuyor fakat bu tarz işlemlerde çok fazla çalışmıyor o yüzden işlemci ağırlıklı oluyor genelde.

Sistem gerçekten berbat at çöpe gitsin, kaçıncı yıldan kalma öyle aman tanrım. Kaliteli PC alamıyorsan iPad falan al her işi görüyor. Elini çabuk tut yılbaşından sonra bu fiyatları bulamayacaksınız.

Sistem gerçekten berbat at çöpe gitsin, kaçıncı yıldan kalma öyle aman tanrım. Kaliteli PC alamıyorsan iPad falan al her işi görüyor. Elini çabuk tut yılbaşından sonra bu fiyatları bulamayacaksınız.
2010 çıkışlı Casper kasa, iş görüyorsa çöpe atmaya gerek yok. Konsol kullanıyorum, telefonumda iyi tablet kadar zaten. Monitör başka bir şey, İPTV falan maçlara bakıyorum. 1920x1080 IPS iyi bir monitör aldım para kalmadı her şey pahalı. Şuan bu kasayı satsam rahat 500'e gider, piyasa öyle böyle değil. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı