Filtre kahve makinesi cidden gerekli mi?

@dogan_orun hocam tamam ben french press alırım. Gerek yok makineye.

Ben o makineden bir ara alacaktım. Araya sistem yükseltme girdi. Starbucks french press i güzel.
@dogan_orun hocam tamam ben french press alırım. Gerek yok makineye.

Peki hocam şey diyeceğim. French press te 3 kaşık ile yapılan kahve makinede 1 kaşık ile yapılıyormuş doğru mu?

Canın ne kadar isterse o kadar atarsın. Ne alakası var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Filtre kahve makinesine gerek yok. 100-200 liraya alınanlarla iyi demleme de mümkün değil. French press de filtre kahve demliyor filtre kahve makinesi de. French press'in de kaliteli olanları var kalitesizleri de.

French press'in avantajı ucuz olması ve en kolay filtre kahve demleme yöntemi olması. Dezavantajı ise çoğu zaman kahvenin yeterince berrak olmaması, tozun ve küçük parçaların özellikle ucuz french presslerde bol bol fincana geçip içim zevkini bozması.

French press'ten de keyif alan illa ki vardır ancak ben kullanmıyorum. Benim tavsiyem Clever Dripper almanız. İçine kâğıt filtre yerleştiriyorsunuz. Su döküp, üstüne kahve ekliyorsunuz. Karıştırıp 2 dakika bekliyorsunuz. Bir kez daha karıştırıp 1 dakika bekledikten sonra fincanın üstüne koyuyorsunuz ve kahve kağıt filtreden süzülüp fincana akıyor. Tertemiz ve güzel bir kahve elde ediliyor.

Kahve makinesinden ve french press'ten çok daha iyi, fakat french press'e göre biraz pahalı. Eğer bütçe ayırabiliyorsanız bunu ve 20 liraya filtre kahve makinesi filtresi alın, rahat edin. Youtube'ta nasıl bir alet olduğuyla ilgili videolar var.

Bunun dışında ucuz bir french press alıp da sizi tatmin edip etmediğine bakabilirsiniz. 25 liralık olanlar oyuncak gibi oluyor. En azından 50 lira vermenizi tavsiye ederim.

Son olarak günde 2 fincan filtre kahve içmemizde bir sakınca yok.

@atomhuro Hocam olmaz imkansız. French presse o kadar para vermem. Ya da fincana.

Bana uzun zaman ( 1 yıl) yetecek ucuz bir ürün lazım. Şöyle ki bana kalsa alırım da 70 90 lira falan. Ama babamın diline düşerim. 17 yaşımda olmama rağmen bireysel kimlik özgürlüğüm pek yok. 30 liraya deniz gözlüğü aldım kendim onlara sormadan annem bunu bile sorun etti. Şimdi bir french presse o kadar para bayamam baya azar işitirim hiç gerek yok.

Bana naçizane bir ürün önerirseniz sevinirim.

Bence doğal yöntemlere yönelmeniz daha iyi olur. Uykunuz geldiği zaman 1 adet elma tüketebilirsiniz. Sonbahardayız 1 veya 2 adet incir de tüketebilirsiniz. Ayrıca antioksidan etkisi de var. Kış aylarında turunçgiller tüketebilirsiniz. Çünkü çok fazla kahve içmenin zararını göreceksiniz ileride.

Yeni konular

Geri
Yukarı