Filyasyon ekibinin eve gelmemesi

Enespınar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün pozitif olduğumu öğrendim ve beni bir numaradan aradılar, adres istediler. Filyasyon ekibinin geleceğini, ilaç vereceğini ve dilersem tüm aileme test yaptırabileceğimi söylediler. Adresimi verdim fakat sıkıntı şurada, adresim haritalarda çıkmıyor. Görevli kişi başka bir adresi işaretleyip not olarak gerçek adresimi yazdı. Aradan yarım saat sonra filyasyon ekibi aradı, adresimi bulamamışlar. Tarif ettim -gayet anlaşılır şekilde- fakat yine de bulamadılar. Zaten 18 yaşın altındasın, ilaç vermeyeceğiz dediler ve nasıl olduğumu, hangi belirtilere sahip olduğumu falan sordular. Cevaplarımı not aldılar ve telefonu suratıma kapadılar. Daha önce bu süreçten geçen arkadaşlar, filyasyon ekibinin gelmesi önem arz ediyor mu ve sizler de böyle kötü bir anlayışla karşılaştınız mı?

Hocam ben 17 yaşındayım bana hap verdiler size neden vermiyorlarmış? Sanırım sizinle konuşan görevliler insan sağlığını ne kadar tehlikeye soktuklarını bilmiyorlar. İlinizdeki sağlık bakanlığını arayıp bir konuşun bence.

Hocam ben 17 yaşındayım bana hap verdiler size neden vermiyorlarmış? Sanırım sizinle konuşan görevliler insan sağlığını ne kadar tehlikeye soktuklarını bilmiyorlar. İlinizdeki sağlık bakanlığını arayıp bir konuşun bence.
Ben de 17'yim Allah Allah ya neden böyle yaptılar acaba?Cevabın için teşekkürler.
Filyasyon ekibinden önce arayan kişiyi geri arayıp durumu bildirdim, 18 yaş altına ilaç verilmiyormuş filyasyon ekibinin gelmesindeki tek amaç o ilacı vermekmiş onun dışında gelmesine gerek yokmuş.Yalnız durumum ağırlaşırsa çift maske takarak "çocuk doktoru"na gidebileceğimi ve doktorun onayı ile koronavirüs ilaçlarını alabileceğimi söyledi.

Hocam sen yeni mi koronavirüs oldun yoksa atlattın mı?

Ben de 17'yim Allah Allah'ya neden böyle yaptılar acaba? Cevabın için teşekkürler.

Filyasyon ekibinden önce arayan kişiyi geri arayıp durumu bildirdim, 18 yaş altına ilaç verilmiyormuş filyasyon ekibinin gelmesindeki tek amaç o ilacı vermekmiş onun dışında gelmesine gerek yokmuş. Yalnız durumum ağırlaşırsa çift maske takarak "çocuk doktoru"na gidebileceğimi ve doktorun onayı ile koronavirüs ilaçlarını alabileceğimi söyledi.

Hocam sen yeni mi koronavirüs oldun yoksa atlattın mı?

Hocam ben atlatalı 5 ay oldu ve kapımıza gelen filyasyon ekibine ilaçları bana verirken sormuştum. Bunları kullanmayıp daha bitkisel şeyler tüketsem olur mu diye. Bana kesinlikle hapları kullanmalısın hap virüsün ciğerlerine inmesini önlüyor demişti. Ben virüsü ne çok hafif ne de aşırı ağır atlatmıştım ama durumum pek iyi değildi aşırı fazla sırt ağrım vardı.

Hocam ben atlatalı 5 ay oldu ve kapımıza gelen filyasyon ekibine ilaçları bana verirken sormuştum. Bunları kullanmayıp daha bitkisel şeyler tüketsem olur mu diye. Bana kesinlikle hapları kullanmalısın hap virüsün ciğerlerine inmesini önlüyor demişti. Ben virüsü ne çok hafif ne de aşırı ağır atlatmıştım ama durumum pek iyi değildi aşırı fazla sırt ağrım vardı.
Öncelikle geçmiş olsun, inşallah birdaha başınıza gelmez.Daha kolay ve hızlı atlatabilmek için bir tavsiyen var mı acaba çünkü arada baygınlaşıyorum ve geceleri ateşim en az 38 oluyor.

Öncelikle geçmiş olsun, inşallah bir daha başınıza gelmez. Daha kolay ve hızlı atlatabilmek için bir tavsiyen var mı acaba çünkü arada baygınlaşıyorum ve geceleri ateşim en az 38 oluyor.

Hocam inşallah ateşlenmeniz geçer ve rahat atlatırsınız. Hapların yanında ek olarak sadece ıhlamur içtim başka bir şeye dikkat etmedim. Bunların dışında odanızı sık sık havalandırıp evin içinde olabildiğince maskeyle gezmenizi öneririm. Tekrardan umarın rahat bir şekilde atlatırsınız ve inşallah başınıza bir daha gelmez.

Öncelikle geçmiş olsun. 184 hattını arayıp durumu bildirin. Eğer çok kötü hissediyorsanız ambulansı arayın.
Hocam inşallah ateşlenmeniz geçer ve rahat atlatırsınız. Hapların yanında ek olarak sadece ıhlamur içtim başka bir şeye dikkat etmedim. Bunların dışında odanızı sık sık havalandırıp evin içinde olabildiğince maskeyle gezmenizi öneririm. Tekrardan umarın rahat bir şekilde atlatırsınız ve inşallah başınıza bir daha gelmez.
Öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.Akşam kötüleşmiştim, ambulansı aramıştık ilaç temin edemeyeceklerini sadece ambulans gönderebileceklerini söylediler.Arabamız olduğundan boşuna ambulans istemedik ama hastaneye de gitmedik çünkü ilaçları verebilecek tek kişi çocuk doktoru ve geceleri sadece acil açık.Bu sabah aile doktorumuz babamı aramış, çalışanlar beni hasta olarak işaretleyeceğine ben hariç tüm çekirdek ailemi hasta olarak işaretlemişler.Yıl 2021 aldığımız sağlık hizmetine bak, bir de medya korona dönemi çok güzel yönetildi diyor kim bilir ne kadar para aldılar.Neyse babam işin aslını doktorumuza belirtmiş, doktor ateşi ve ağrıları hafifletmek için parol kullanabileceğimi söylemiş.Eğer durumum ağırlaşırsa hastaneye gelmemi söylemiş.Ardından bu sabah şehrimdeki dedvlet hastanesinden beni aradılar yaşadığım mahalleyi ve halimi sordular, durumum kötüleşirse ambulans çağırmamı söylediler.Zehir gibi üç gece geçirdim bir gece daha böyle geçerse hastaneye gideceğim sanırsam.

Öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.Akşam kötüleşmiştim, ambulansı aramıştık ilaç temin edemeyeceklerini sadece ambulans gönderebileceklerini söylediler.Arabamız olduğundan boşuna ambulans istemedik ama hastaneye de gitmedik çünkü ilaçları verebilecek tek kişi çocuk doktoru ve geceleri sadece acil açık.Bu sabah aile doktorumuz babamı aramış, çalışanlar beni hasta olarak işaretleyeceğine ben hariç tüm çekirdek ailemi hasta olarak işaretlemişler.Yıl 2021 aldığımız sağlık hizmetine bak, bir de medya korona dönemi çok güzel yönetildi diyor kim bilir ne kadar para aldılar.Neyse babam işin aslını doktorumuza belirtmiş, doktor ateşi ve ağrıları hafifletmek için parol kullanabileceğimi söylemiş.Eğer durumum ağırlaşırsa hastaneye gelmemi söylemiş.Ardından bu sabah şehrimdeki dedvlet hastanesinden beni aradılar yaşadığım mahalleyi ve halimi sordular, durumum kötüleşirse ambulans çağırmamı söylediler.Zehir gibi üç gece geçirdim bir gece daha böyle geçerse hastaneye gideceğim sanırsam.
Çok geçmiş olsun öncelikle. Tez vakitte iyileşirsiniz inşallah. Gerçekten çok üzücü durum. Böyle olmaması gerekir. Sonuçta sağlık söz konusu. Ne diyeceğimi bilemedim... Bol sıvı tüketin. Yeşil sebzeler tüketin (ıspanak, maydanoz gibi). Turşu iyi geldiğini söylüyorlar. Uykunuza dikkat edin. Gerçekten üzüldüm. Allah şifa versin. Sağlıklı günler dilerim.

Geri
Yukarı