Final Fantasy 14 Online Nasıldır?

Inotorious

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Uzun zamandır MMORPG merakım var fakat doğru düzgün bir oyun bulamadım bir türlü. Daha önceden oynamışlığım neredeyse hiç yok diyebilirim. Ne Kinght Online ne Metin 2 ne WoW hiç birini oynamadım. Geçen sene Elder Scrolls Online aldım fakat oyuna sanki geç kalmış gibi hissettim kendimi. Tek başına oynamak sıkıcı geldi, ben de bir Türk Guild'ine girdim fakat oradaki herkes neredeyse end-game olmuş zaten. Oynadıkları Dungeon'lar 150 Level'dan filan başlıyor. Yeni başlayanlarla uzun süredir oynayanlar arasında aşırı fark olması ve pek fazla arkadaş bulamadığımdan dolayı oyunu bıraktım.

Şimdi ise FF 14 oyununu inceliyorum ve gördüğüm kadarıyla oyuncu kitlesi gayet aktif görünüyor. Bunun dışında 2 ile 4 aylık bir sürede gayet yüksek seviyeye gelebiliyorsunuz.

Benim şu ana kadar tek kafamı kurcalayan şey aylık üyelik şeklinde olması ve bildiğiniz gibi dolar aşırı yüksek olduğundan bu fiyatın Türkiye'ye daha da yüksek yansıması.

Siz bu oyun hakkında neler düşünüyorsunuz?

Eğer oynayıp bıraktıysanız neden bıraktınız?

Yapılan görevler "şuraya git şunu getir" "500 tane akbaba kes" gibi görevler mi? (Aşırı grinding var mı?)

Bir de son olarak şunu eklemek istiyorum. Şimdi deneme süresi ile oyuna başlamayı düşünüyorum ve daha önce yaşadığım online oyun tecrübelerime dayanarak Avrupa değil Amerika sunucularında oynamaya karar verdim. Bu tarz oyunlarda ping çok sıkıntı olur mu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı