Firefox 4, Şubat Sonuna Ertelendi

'İnternet Araçları' bölümünde Recep Baltaş tarafından 14 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.857
  Beğenileri:
  42.386
  Yer:
  İstanbul
  Mozilla geliştirici listesinde, Damon Sicore (Mozilla’da Üst Düzey Mühendislik Yöneticisi) tarafından gönderilen bir elektronik postaya göre, Firefox 4′ün kararlı sürümünün duyurulması Şubat 2011′in sonuna doğru gerçekleşecek.

  Mozilla Firefox 4 hakkında, şu anda 160′a yakın önemli hatanın bulunduğu bildiriliyor. Önceki sürümlerde, bir sürüm adayı elde edebilmek için 100 önemli hatanın çözümünün 6 hafta sürdüğü belirtildi. Bu nedenle, herkesin Firefox 4′ü deneyip, geri bildirimde bulunması ve deneme sırasında özellikle Flash gibi eklentilerin etkin olması isteniyor.

  Bilindiği gibi, Firefox 4 özgür bir yazılım ve arkasındaki Mozilla Vakfı kar amacı gütmeyen bir oluşum. Firefox 4, Gecko 2.0 üzerine kuruluyor ve Chrome tarzı pencere yerleşimi ile yeni bir eklenti yöneticisi sunuyor. Bunun yanında, Firefox bilgilerinin gidilen her yerde eşlenmesini sağlayacak Firefox Sync (Weave) ile web geliştiricileri için birtakım araçlar, yine Firefox 4 ile sunulanlar arasında.

  Şu anda Firefox 4′ün duyurulan son deneme sürümü Beta8. Beta 9 ve Beta 10 için henüz belirlenmedi.

  Hatırlandığı üzere, Firefox 4′ün Aralık 2010 sonunda duyurulması planlanıyordu ve daha sonra bu tarih Ocak 2011′e alınmıştı. Hatta, Pardus 2011′in kararlı sürümünün çıkış tarihi de, kararlı sürümler sunmak için (ya da bahanesiyle) 20 Ocak tarihine alınmıştı. Umuyoruz ki, Firefox 4′ün sürüm takvimindeki bu değişiklik, Pardus 2011′i bekleyen kullanıcıları derinden etkilemez.

  Firefox 4 için geri bildirim ve hata bildirimi yapmak isteyen kullanıcılar, Hendrix - the Mozilla Feedback System ve https://bugzilla.mozilla.org/ adreslerini kullanabilirler.
   

Sayfayı Paylaş