Firefox Eklentiler güvenli mi?

Polaring

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, reklamları engellemek için Firefox'a ublock kurmak istedim. Eklentiyi kurmak için istediği izinler arasında tüm sitelere ait bilgilere erişim izni istediğini gördüm. Biraz Google araması yaptım. Bu izin ile web sitelerine ait kullanıcı adı ve parolalarımı eklentinin görebileceği kanaati oluştu bende. Bu eklentiyi kurup sosyal medya hesaplarıma, internet bankacılığına girdiğimde eklenti geliştiricisi şifrelerimi öğrenmiş mi oluyor?
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar lütfen bilgilendirsin. Şimdiden teşekkür ederim.

Eminim ki kullanıcı sözleşmesinde bu tür eklentilerin herhangi bir veri kaybına veya zararına ait olan sorumluluk sizindir diyen bir madde vardır. :D

Ben Adguard eklentisini kullanıyorum.

Vallahi adam isterse.
Düşün; bilgisayara virüs girdi ve oradaki kayıtları buldu işte o zaman yanarsın.

3 yıldır uBlock kullanıyorum tek bir hesabıma bile bir şey olmadı. Şu an bilgisayarda yüklü olan çoğu program görebilir bu tip şeyleri.

Raymond Hill güvenilir bir geliştiricidir. Üstelik eklentinin kendisi Mozilla Önerilen Eklentiler programına dahil.

Geri
Yukarı