Firefox Sync sorunu

senna27

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Benim birkaç sorum olacak Firefox kullanıcıları ve Firefox Sync kullananlar varsa aranızda eğer yardımcı olabilirlerse sevinirim.

1. 2 bilgisayara Sync oturum açtım evdeki. Deneme amaçlı biri laptop biri masaüstü. Laptopta Sync açınca Firefox'a kayıtlı şifreleri de Sync ediyor bunu engelleyebilir miyim?
2. Baglantılı hesaplardan birinde Sync'yi kapatsam bile şifreler kayıtlı kalmaya devam ediyorum. Bunu nasıl önleyebilirim?

İlk defa Sync deneyeyim dedim. Yararlı olur diye. Hani işten eve aynı tarayıcıyla kullanmak için ama eğer Sync açınca diğer cihazda veriler sanırım local olarak depolanmaya devam ediyor. Bunu engelleyebilir miyim?

1. Sorunuzun sync ayarlarında "Nelerin senkronize edileceğini seçin" Hesaplar seçeneğinin tikini kaldırın.
2. Sorunun cevabı sync ayarlarına bakın.
Screenshot_20200907-170924_Firefox.jpg

Neyse ben biraz araştırdım. Benim istediğim şey sanırım mümkün değil. İlk defa Sync kullandığım için herhalde olur diye düşündüm.

1. şifrelerimi senkronize etmek istiyorum ama web browser ı başka kullanan da var benden başka. Onun şifreleri de browser local a kaydolduğu için Sync açınca localdeki verileri de alıyor.

Başka arkadaşlar da yararlanabilir. Benim ürettiğim çözüm şöyle:
Eğer misafir bir bilgisayardan oturum açıcaksak "about: Profiles" (Search bar a yazılacak) yeni profil oluşturuyoruz. Folder location u değiştiriyoruz, çünkü tarayıcıdan çıkınca verilerimizi sileceğiz.)

Yeni profili açınca buradan Sync ediyoruz. Tertemiz bir Sync oluyor eski tarayıcıdan çerez falan almıyoruz. Ama diyelim ki bu işlemi iş yerindeki bilgisayardan yaptık. Eve giderken her seferinde Sync'yi kapatıp bu profili de sileceğiz.

daha denemedim ama sanırım bu yöntemle hem sync hem de başka bilgisayardan kullanabiliriz. ama en iyisi sanırım başka hesap açmak eğer misafirde kullanacaksak . bu yöntemi denedikten sonra tekrar editlerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıtlı kullanıcı adı ve parolaları korumak için ana parola kullanın.

Cevap için teşekkür ederim. Bu sayede şifreler korunuyor ama ziyaret ettiğin sayfalar mevcutta oturum açtığın siteler ve mailin hala kullanılabilir oluyor. O zaman da ana parola belirlemenin pek bir mantığını anlamadım? Tek çözüm başka profil açmak gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı