Firefoxun internete erişimi neden Chrome'dan daha hızlı?

DarkGreen

Hectopat
Merhaba, bugün ilginç bir şey keşfettim. Dizi izlerken Google Chrome web tarayıcısında 720p'de takılıyordu. 15 mb download hızıyla yaşanmaması gereken bir problem. Server ile alakalı olabileceğini düşündüm. Download manager ile direk kaynaktan indireyim dedim. İndirme ayarı sadece Firefoxda ayarlı olduğu için Firefox'a geçtim. 1080p'ye alıp indirmeye başlayacakken takılmadığını fark ettim. Firefoxu kapatıp Chrome'a geri döndüm. 720p'de hala takılıyordu. Chromu kapattım tekrar açtım takılmaya devam etti ve hala Firefox'da 1080p izleyebiliyorum. Youtube için de denedim aynı sonucu aldım. Sadece neden olduğunu merak ettiğim için üye olup konu açtım googleda bir cevap bulamadım. Takılma kesinlikle internete erişimden kaynaklanıyor. Chrome videoyu yükleyemezken, firefox hızlı bir biçimde yüklüyor. Herhangi bir fikri olan var mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı