Fırtınalı havada bilgisayar kapanması

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar son 2 gündür hava yağmurlu, gök gürültüsü olduğunda falan hem dün hem de bugün bilgisayar kapandı acaba Power korumalı olduğu için mi yoksa başka bir sorun mu var?

Power:Aerocool VX Plus 400W Güç Kaynağı (AE-VXP400) Fiyatı.

Alta doğru inince özellikleri yazıyor yine de burayada yazayım.

aktif PFC ve 5 kademeli kısa devre / gerilim / güç koruması
Şebekeden kaynaklanan aktif/reaktif güç bozulmalarını önlemek için aktif PFC korumasına da sahip olan Aerocool VX Plus 400, reaktif/aktif dengesizliklerini %99'a varan oranda otomatik olarak düzeltir, bilgisayarınızdaki parçaları bunların yol açabileceği arızalardan korur. Aerocool VX Plus 400 güç kaynağı 5 ayrı koruma sistemiyle (opp / ovp / uvp / scp/ sıp) güç kaynağını ve bilgisayarınızı her türlü düşük-yüksek gerilim kısa devre durumlarından korur.

* Yüksek güç koruması (ower Power protection)
* Yüksek gerilim koruması (over voltage protection)
* Düşük gerilim koruması (under voltage protection)
* Kısa devre koruması (short circuit protection)
* Ani dalgalanma koruması (surge ınrush protection)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek gerilim koruması olduğundan dolayı yada ani dalgalanma koruması olduğundan kapanıyor olabilir bu normal bir şey. Fırtınalı havalarda bilgisayarınızın güvenliği içinde açmanızı önermem.

Dediğiniz sorunu ben de çok yaşadım. Hava kötü olduğunda eve gelen voltaj inanılmaz düşebiliyor yaşadığım yerde. UPS aldım sorunu çözdüm fakat yine voltaj düşüyor, bazen öyle düşüyor ki UPS elektrik gitti uyarısı veriyor. Tabi saniyelik olay bu. UPS yokken sistem kapanıyor ve kendisi yine açılıyordu. Yeniden açılması BIOS'dan ayarlanabiliyor gerçi ama sonuçta voltaj düşüşüyle kapanıyordu. Sizde de benzer bir durum oluyor olabilir. Sonuçta güç kaynaklarında pil bulunmuyor. Anlık bir düşüş sistemi kapatıyordur.

Geri
Yukarı