Fiş Çekme Sonrası BIOS Sıfırlanma Sorunu

RisingSun123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemimi yaklaşık 2 gün önce tamamladım. BIOS ayarlarını yaptım, Windows 10 Pro formatını attım. Oyun testlerini gerçekleştirdim ve sistemim gayet stabil çalışmakta. Sadece tek bir sorunu var Bilgisayarın fişini çekip taktığımda ardından açtığımda BIOS, Saat, Tarih sıfırlanıyor. Bu sadece fişi çıkarıp takarsam oluyor. Ve ekrana sistem bileşenlerinin yazısı çıkıyor, en alt kısımda ise F1 to Setup, F2 to Continue seçenekleri çıkıyor. Herhangi bir CMOS sıfırlandı uyarısı da gözükmüyor ekranda. Parçaları ilk defa tanımlıyor gibi oluyor bir nevi. BIOS pilinin bitmesinden kaynaklandığı söylenmekte. Ancak yeni alınan bir anakartın BIOS pili biter mi? BIOS pilini çıkarıp CMOS'u sıfırladım ancak yine bir sonuca ulaşamadım. Sadece BIOS pilini değiştirmedim. Şu an elimde mevcut. Değiştirmeden önce sizlere sormak istedim bu sorunu. Yardımlarınızı bekliyorum. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı