Fiş içinden gelen internet evin her yerinde kullanılabilir mi?

Xlazy1

Hectopat
Arkadaşlar modeme kablo bu şekilde geliyor ben şimdi evin herhangi bir yerindeki girişe normal bir Ethernet kablosu takıp modeme bağlasam internet kopar mı? Böyle bağlamalarının bir sebebi var mı?

IMG_20210409_202539.jpg

IMG_20210409_202646.jpg

Arkadaşlar modeme kablo bu şekilde geliyor ben şimdi evin herhangi bir yerindeki girişe normal bir Ethernet kablosu takıp modeme bağlasam internet kopar mı? Böyle bağlamalarının bir sebebi var mı?

Eki Görüntüle 966426

Eki Görüntüle 966427
Merhaba ,

prizin içerisinden gelen kablo siflon iç tesisat kablosu , bina dağıtım kutusundan gelen ana hattınız bu kablo üzerinde. Diğer odalarda bu kablodan varsa odalara giden kabloların buat içerisinden dağılımı vardır. Dağıtım kutusundan gelen hat kablosunu odalara giden kabloların aynı renklerine buat içerisinden eklerseniz sinyal diğer odalarada gider modemi bağlayıp kullanabilirsiniz.

Merhaba,

Prizin içerisinden gelen kablo siflon iç tesisat kablosu, bina dağıtım kutusundan gelen ana hattınız bu kablo üzerinde. Diğer odalarda bu kablodan varsa odalara giden kabloların buat içerisinden dağılımı vardır. Dağıtım kutusundan gelen hat kablosunu odalara giden kabloların aynı renklerine buat içerisinden eklerseniz sinyal diğer odalarada gider modemi bağlayıp kullanabilirsiniz.

Peki bunu nasıl yapabilirim yani odalara giden kablolarına nasıl ekleyebilirim?

Daire içerisine dışarıdan gelen hat kablonuzu tespit etmelisiniz , evinizin içerisindeki herhangi bir buat içinde olabilir. yanında diğer odalarınıza giden kablolarda varsa paralel bağlantı yaparak ekleyebilirsiniz. Detaylı bilgi sahibi değilseniz internet servis sağlayıcınızdan destek almanızda fayda var. kablo renklerini karıştırırsanız internet bağlantınız kesilir bilginiz olsun

Daire içerisine dışarıdan gelen hat kablonuzu tespit etmelisiniz , evinizin içerisindeki herhangi bir buat içinde olabilir. yanında diğer odalarınıza giden kablolarda varsa paralel bağlantı yaparak ekleyebilirsiniz. Detaylı bilgi sahibi değilseniz internet servis sağlayıcınızdan destek almanızda fayda var. kablo renklerini karıştırırsanız internet bağlantınız kesilir bilginiz olsun
Anladım Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı