Çözüldü Fişten çekilen bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

graveistaken

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarimda dun sabaha kadar bir şey yoktu. Babam gece guc kablosunu fisten cekmis. Sabah tekrar takip acmaya calistigimda calismiyordu. Dun sabahtan beri acamiyorum bilgisayari. Ne yapmam lazim acaba? Bunun gibi bir olay 1 defa daha olmustu o da ayni sekilde guc kablosunu cekince olmustu. O zaman bilgisayarciya vermistik ama simdi veremem. Kendim nasıl duzeltirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Power Supply'den anakarta güç gelmesini sağlayan bir kablo var. İşlemcinin yanında olur, genelde 10 dişli bir fiş gibidir. Onu çıkarın, sonra güç düğmesine basarak PC'yi açar gibi yapın (garanti olması için birkaç kez basabilirsin) ardından o fişi tekrar yerine takın, artık PC'niz açılacaktır.

Bazen anakartta pozitif yük kalıyor onu boşaltmanız gerekiyor bu şekilde.
RAM'leri söküp, yer değiştirip tekrar takmayı denedin mi?

Ben de bilgisayarı salona taşıdıktan sonra açılmamıştı. Açılmamıştı derken, güç tuşuna bastığımda fanlar dönüyordu ama 1-2 saniye sonra kapanıyordu. RAM'leri söküp taktıktan sonra açılmıştı.

Hiç açılmıyor mu, yoksa sadece fanlar dönüyor siyah ekranda mı kalıyor.
direkt hic acilmiyor ne fan donuyor ne baska birsey
Tek slot ram kullanıyorsanız belki bug olmuştur.
2 slot kullaniyorum 8,8 olarak
RAM'leri söküp, yer değiştirip tekrar takmayı denedin mi?

Ben de bilgisayarı salona taşıdıktan sonra açılmamıştı. Açılmamıştı derken, güç tuşuna bastığımda fanlar dönüyordu ama 1-2 saniye sonra kapanıyordu. RAM'leri söküp taktıktan sonra açılmıştı.
evet denedim olmadi
Güç kaynağına yani PSU'ya zarar vermiş olabilirsiniz. Bilgisayardan anlıyorsanız kasayı açıp fanlar dönüyor mu bakın.
hicbir fan donmuyor pc direkt hic acilmamakta

Son düzenleme:
Ben yine de sizin de çözebileceğiniz bir sorun olduğuna inanıyorum. İşe yarar mı bilmiyorum ama aklıma gelen ve sorununuzu çözebilecek birkaç şey yazayım:

- Bios pilini çıkarıp bir süre sonra tekrar takıp açmayı deneyebilirsiz
- Onboard'dan (monitörden gelen kabloyu anakarttaki girişe takarak) açmayı deneyebilirsiniz
- Kasanızı farklı bir prize, hatta mümkünse farklı bir kablo kullanarak farklı bir prize takarak açmayı deneyebilirsiniz
- Ramlerin alt kısımlarını bir silgi yardımıyla hafifçe temizleyerek açmayı deneyebilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı