Çözüldü Fişten çekilen bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

graveistaken

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarimda dun sabaha kadar bir şey yoktu. Babam gece guc kablosunu fisten cekmis. Sabah tekrar takip acmaya calistigimda calismiyordu. Dun sabahtan beri acamiyorum bilgisayari. Ne yapmam lazim acaba? Bunun gibi bir olay 1 defa daha olmustu o da ayni sekilde guc kablosunu cekince olmustu. O zaman bilgisayarciya vermistik ama simdi veremem. Kendim nasıl duzeltirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Power Supply'den anakarta güç gelmesini sağlayan bir kablo var. İşlemcinin yanında olur, genelde 10 dişli bir fiş gibidir. Onu çıkarın, sonra güç düğmesine basarak PC'yi açar gibi yapın (garanti olması için birkaç kez basabilirsin) ardından o fişi tekrar yerine takın, artık PC'niz açılacaktır.

Bazen anakartta pozitif yük kalıyor onu boşaltmanız gerekiyor bu şekilde.
Merhabalar. Bilgisayarimda dun sabaha kadar bir şey yoktu. Babam gece guc kablosunu fisten cekmis. Sabah tekrar takip acmaya calistigimda calismiyordu. Dun sabahtan beri acamiyorum bilgisayari. Ne yapmam lazim acaba? Bunun gibi bir olay 1 defa daha olmustu o da ayni sekilde guc kablosunu cekince olmustu. O zaman bilgisayarciya vermistik ama simdi veremem. Kendim nasıl duzeltirim acaba?

Anakart güç bağlantısı olan 24 pinlik güç kablosunu çıkartıp takmayı deneyim.

Aynısı benim pcde de olmuştu. Psu yanmıştı. Dugmeye bastığında hiçbir şey olmuyorsa, priz veya kabloda da sorun yoksa büyük ihtimalle senin psu da yanmıştır.

Statik elektrik birikmişte olabilir, onu atlamışım. PC'nin fişini çektikten sonra güç tuşuna 10-20 kez basın. Sonra fişe takarak tekrar açmayı deneyin.
yaptim simdi o da olmadi psu yanmis falan olabilir mi
Aynısı benim pcde de olmuştu. Psu yanmıştı. Dugmeye bastığında hiçbir şey olmuyorsa, priz veya kabloda da sorun yoksa büyük ihtimalle senin psu da yanmıştır.
kabloyu degistirdim herhangi bir sorun yok ramlerdede sorun yok acma tusuna basiyorum bir tepki yok herhalde yandi sanirim

Yeni konular

Geri
Yukarı