Fit Bir Vücut İçin Kaç Ay Gerek?

Blackss

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar. Fitness'a başlayalı 2 hafta civarı oluyor.

Boyum 1.80, kilom 80 KG, omuz 120 CM, kol 26 CM.

Amacım fit bir vücuda sahip olmak. Öyle pazuymuş, six-pack'miş, hayvan gibi vücutmuş falan değil. Zaten böyle bir işe girişmeye ne sabrım dayanır, ne zamanım var.

Amacım geniş omuzlu, vücudunda pek yağ olmayan, fit bir görünüme sahip olmak.

Şu an mesela göbek ve bel çevremde fazladan yağlarım var gözle görülebilir, meme kısmında da fazladan yağ var. Onları eritmek/kasa dönüştürmek istiyorum. Ve dediğim gibi fit, geniş omuzlu bir vücut istiyorum.

Haftada en az 3-4 kere gidiyorum. Yeterli mi?

Bir de ekstra protein tozu falan almalı mıyım? Yoksa gerek yok mu dersiniz? Onlar çünkü hayvan gibi abananlar için sanırım?

Bir de dediğim gibi bu değişim için ne kadar süre lazım, ortalama tabii?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzenli ve aksatmadan yaparsan minimum 1 yıl.

Beslenmeme dikkat et, protein tozuna gerek yok senin için. 20-30 dk kardiyo ayir. Yağları erit. Zaten yağ yakmadan istedigin kadar kasın olsun, gözükmez.

Haftada 3 gün yeter. Fitness da çalışmadan önemli 2 şey varsa o da beslenme ve iyi dinlenmedir.

Düzenli ve aksatmadan yaparsan minimum 1 yıl.

Beslenmeme dikkat et, protein tozuna gerek yok senin için. 20-30 dk kardiyo ayir. Yağları erit. Zaten yağ yakmadan istedigin kadar kasın olsun, gözükmez.

Haftada 3 gün yeter. Fitness da çalışmadan önemli 2 şey varsa o da beslenme ve iyi dinlenmedir.
Anladım hocam. Peki salonda ki ağırlıklara girmeme gerek yok değil mi? Daha çok işte oturup ağırlık ittirme, ağırlık çekme, ağırlığı yukarı kaldırma gibi hareketlere çalışıyorum(adlarını bilmiyorum daha pek :D)

Halter ve benzeri şeylere giriyor salondaki herkes. Ben de girmeli miyim?

Merhaba arkadaşlar. Fitness'a başlayalı 2 hafta civarı oluyor.

Boyum 1.80, kilom 80 kg, omuz 120 cm, kol 26 cm.

Amacım fit bir vücuda sahip olmak. Öyle pazuymuş, six-pack'miş, hayvan gibi vücutmuş falan değil. Zaten böyle bir işe girişmeye ne sabrım dayanır, ne zamanım var.

Amacım geniş omuzlu, vücudunda pek yağ olmayan, fit bir görünüme sahip olmak.

Şu an mesela göbek ve bel çevremde fazladan yağlarım var gözle görülebilir, meme kısmında da fazladan yağ var. Onları eritmek/kasa dönüştürmek istiyorum. Ve dediğim gibi fit, geniş omuzlu bir vücut istiyorum.

Haftada en az 3-4 kere gidiyorum. Yeterli mi?

Bir de ekstra protein tozu falan alınır mı? Yoksa gerek yok mu dersiniz? Onlar çünkü hayvan gibi abananlar için sanırım?

Bir de dediğim gibi bu değişim için ne kadar süre lazım, ortalama tabii?

Tavsiyem protein tozu kullanmama gerektiğinizden yana. Her şeyden önce sağlığa zararlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı