FitGirl repack dosyalara virüs mü koyuyor?

Fark edilmedikten sonra önemli değil ama değil mi ? Üzerine pek çok firma bunu gizlemeden bile yapıyor kim bir şey diyor söylesene? İfşa olma durumları da zaten komplo teorisinden farksız kimin gerçek kimin yalan söylediğini anlamak bile güç.

Diyorum ki izleyip izlemediklerini bilemezsiniz bunun yolu yok ki uygulamalardan bakıp hangisinin çok kullandığına mı bakacaksınız. Hazır bir Custom ROM'un kaynak kodlarına da bakamazsınız her şeyde bir risk var. Her şeyde risk var diye böyle kafaya takmaya gerek yok ama.
Dediğim gibi, bu kişiden kişiye değişiyor. En başta dediğim gibi, kendiniz böyleyseniz uğraşan kişiler laf etmeyin. Ayrıca bahsettiğiniz risk durumunun sadece custom değil android ios ne kullanıyorsanız aynen geçerli, ama Kafaya takmaya gerek yok değil mi? Aynısı custom rom için de geçerli. Kaynak güvenilirse takmayın artık.

Dediğim gibi, bu kişiden kişiye değişiyor. En başta dediğim gibi, kendiniz böyleyseniz uğraşan kişiler laf etmeyin. Ayrıca bahsettiğiniz risk durumunun sadece custom değil android ios ne kullanıyorsanız aynen geçerli, ama Kafaya takmaya gerek yok değil mi? Aynısı custom rom için de geçerli. Kaynak güvenilirse takmayın artık.
Kendine göre güvenilir olarak ilan edip diğerlerini etmediğinin farkındasın ama değil mi ? Android, ios neye göre güvenilir mesela ? Şuan tonla bilgini alıyorlar muhtemelen bu mu güvenli mesela ? Belli fiyaskolar çıkmadan o fiyaskoları yapan firmalarda sözde güvenilir oluyordu. Dediğim gibi bu tür bir yargı oldukça bencil bir yargı.

Bu arada, kimsenin bir şey denemesi sizin de öyle yapmanızı gerektirmez. Bu yerlerin veri topladığını biliyoruz ve önlem alıyoruz. Umrunda olmayanda almıyor. Bu kadar.

Kendine göre güvenilir olarak ilan edip diğerlerini etmediğinin farkındasın ama değil mi ? Android, ios neye göre güvenilir mesela ? Şuan tonla bilgini alıyorlar muhtemelen bu mu güvenli mesela ? Belli fiyaskolar çıkmadan o fiyaskoları yapan firmalarda sözde güvenilir oluyordu. Dediğim gibi bu tür bir yargı oldukça bencil bir yargı.
Ben neyi güvenilir ilan etmişim? Custom rom bu işin farkındalık kısmı oluyor ama android ve ios default geliyor. Gizliliği takmayan sizin tonla bilgi almaları umrunuzda mıydı? O fiyaskolar çıktıktan sonra önleminizi alırsınız, ilah değilsiniz.

Fiyaskoları bilen yine bilir, bilmeyen yine bilmez. İş araştırmaya bakıyor.

Ben neyi güvenilir ilan etmişim? Custom rom bu işin farkındalık kısmı oluyor ama android ve ios default geliyor. Gizliliği takmayan sizin tonla bilgi almaları umrunuzda mıydı? O fiyaskolar çıktıktan sonra önleminizi alırsınız, ilah değilsiniz.

Fiyaskoları bilen yine bilir, bilmeyen yine bilmez. İş araştırmaya bakıyor.
O fiyaskolardan öncede önleminizi alabilirdiniz hocam komple önlemini hem de. Dediğim gibi bu kadar takıntılı insanların bu yaptıkları aynı kapıya çıkıyor. Custom rom farkındalık kısmı olmaktan çok tercih meselesi oluyor gizlilik nedeni ile custom rom kullanan sayılı. Benim umrumda değil çünkü zaten alıyorlar bana da zararı yok hatta bazıları benim işime geliyor. Ama geçenlerdeki WhatsApp silme furyası çok komikti mesela. Herkes silip sonra geri döndü nerede gizlilik.

O fiyaskolardan öncede önleminizi alabilirdiniz hocam komple önlemini hem de. Dediğim gibi bu kadar takıntılı insanların bu yaptıkları aynı kapıya çıkıyor. Custom rom farkındalık kısmı olmaktan çok tercih meselesi oluyor gizlilik nedeni ile custom rom kullanan sayılı. Benim umrumda değil çünkü zaten alıyorlar bana da zararı yok hatta bazıları benim işime geliyor. Ama geçenlerdeki WhatsApp silme furyası çok komikti mesela. Herkes silip sonra geri döndü nerede gizlilik.
WhatsApp olayı konusunda haklısınız. Bu birazda çoğu insanın sosyal medya ile bilinçlenmesi (!) yüzünden oluyor ve de yuzeysellikten. Aynı Coca cola olayı gibi. Fiyasko işi önceden dediğim Fiyaskoları bilen yine bilir, bilmeyen yine bilmez. İş araştırmaya bakıyor kısmına geliyor. Burada araştıran kişi medyaya dökülmemiş, fiyasko olmamışı da bilir. Custom rom kullanan kişilerin farklı amaçları oluyor, ama örneğin Google ve hizmetlerinden kurtulmak isteyen kişilerinde tercihi, artı olarak bunlar bloat. Bı taşta iki kuş. Orada ayırmak için farkındalık demiştim.

WhatsApp olayı konusunda haklısınız. Bu biraz da çoğu insanın sosyal medya ile bilinçlenmesi (!) yüzünden oluyor ve de yuzeysellikten. Aynı Coca-Cola olayı gibi. Fiyasko işi önceden dediğim fiyaskoları bilen yinebilir, bilmeyen yine bilmez. İş araştırmaya bakıyor kısmına geliyor. Burada araştıran kişi medyaya dökülmemiş, fiyasko olmamışı dabilir. Custom ROM kullanan kişilerin farklı amaçları oluyor, ama örneğin Google ve hizmetlerinden kurtulmak isteyen kişilerinde tercihi, artı olarak bunlar bloat. Bir taşta iki kuş. Orada ayırmak için farkındalık demiştim.

Hocam burada bir tane daha bilinçlilik devreye giriyor ama. Google mesela senin bilgilerini alıp senin adına banka soymuyor sana yönelik reklam ve içerik sunuyor o bilgiler ile. Benim mesela bu işime geliyor istemediğim şeyleri görmüyorum Google de reklamdan para kazanıyor bu win win durumu değil mi mesela? Google uygulamalarının bloat olduğuna gereksiz olduğuna bende katılıyorum mesela ama yani burada ne bilgileri aldıkları ve ne yaptıkları da önemli oluyor. Gidip banka bilgilerini alıp onları kullansa neyse diyeceğim onu da kendin seçiyorsun zaten ama konuştuğumuz konu IP adresi. IP adresini herkes alıyor zaten her gittiğin adrese IP adresini bırakıyorsun zaten hani bundan ne olacak takılınan noktaya bak gizlilik diye bu kadar takılıyorsa kullanmasın her yere IP adresini veriyor sonuçta.

Hocam burada bir tane daha bilinçlilik devreye giriyor ama. Google mesela senin bilgilerini alıp senin adına banka soymuyor sana yönelik reklam ve içerik sunuyor o bilgiler ile. Benim mesela bu işime geliyor istemediğim şeyleri görmüyorum Google de reklamdan para kazanıyor bu win win durumu değil mi mesela? Google uygulamalarının bloat olduğuna gereksiz olduğuna bende katılıyorum mesela ama yani burada ne bilgileri aldıkları ve ne yaptıkları da önemli oluyor. Gidip banka bilgilerini alıp onları kullansa neyse diyeceğim onu da kendin seçiyorsun zaten ama konuştuğumuz konu IP adresi. IP adresini herkes alıyor zaten her gittiğin adrese IP adresini bırakıyorsun zaten hani bundan ne olacak takılınan noktaya bak gizlilik diye bu kadar takılıyorsa kullanmasın her yere IP adresini veriyor sonuçta.
Hocam Tabi ki kullanıcının işine geliyorsa win-win durumu oluyor ama her kişi de buna gereksinim duymuyor ve hoşlanmıyor. Verilerinin alınmasını ve ona sunulmasını. Ne yaptıkları önemli ama burada uç örnekler vermeye gerek Yok (banka vs), çünkü şirketin yapacağı en maksimum şey verileri sonuna kadar sömürmek olur, öbür türlüsü hırsızlık zaten. Şahsen bende IP adresi olayına katılmam, isteyen kişi vpn kullanır ama zaten benim bahsettiğim gizlilik kısmı bu değildi, ıp ile de alakalı bir şey demedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı