Fitgirl ve IGG Games nedir?

Hocam oyunu kurduktan sonra mı Md5'i çalıştıracağız?

Bende 16 GB ram var. Kurulum esnasında 2 GB ram limiti seçeneğini seçmesem sıkıntı olur mu?
MD5 taraması önce çalıştırılırsa kurulum dosyalarında bozulma veya müdahale var mı diye kontrol edilir. Kurulum sırasında hata çıkmasın istiyorsan önce yapabilirsin. MD5 klasöründeki QuickSFV çalıştırman yeterlidir. Güvenlik endişen varsa kurulum öncesinde bu yapılmalıdır. Ancak kendi sitesindeki torrent veya kendi koyduğu linkten indirdiysen buna gerek olacağını sanmıyorum. Sadece bozulma var mı yok mu sorusu için kullanılması yeterli.

Kurulumdan sonra genellikle QuickSFV otomatik çalışır. Bu sefer paketten çıkarılmış oyun dosyalarını tarar. Kendin çalıştırmana gerek yok. Bu da kurulum esnasında bozulma var mı diye kontrol etmek için.

Kurulum işleminin bazı aşamaları yüksek miktarda RAM ve CPU kullanımı gerektiriyor. RAM miktarı düşük olmadığı takdirde asla kurulumun RAM kullanımını kısıtlama. Yoksa kurulum çok uzun sürebilir. Bu seçeneği 8GB ve altında RAM kullananlar için stabilite açısından koymuş. Benim sistemde de 16GB RAM var. Asla kısıtlama yapmam. Önermem.

İnternette çok gördüm bu iki siteyi. Ama tam olarak ne yaptıklarını anlayamadım. Korsan siteleri mi? Sanırım korsan değilmiş ama repackmiş. Repack ne oluyor? Ve güvenli oldukları söylenmiş, bu doğru mu?

FitGirl bir repackçidir ve korsan oyunları sıkıştırılmış dosya şekline yeniden paketleyip oyunları hızlı indirmenizi sağlar. Piyasada en güvenilir repackçidir fakat sahte siteleri de var maalesef. Buradan link veremiyorum ama FitGirl original site yazıp bualbilirsiniz internette.

Ben eskiden fitgril orijinal sitesini ve igg-games.com sitesini kullanırdım haylende nadirde olsa igg-Games kullanıyorum oyunlara param yetmediği zaman veya satın almadan önce denemek için igg-games.com adresi üzerinden birçok oyun indirmişimdir ama ne olursa olsun hep bilgiseyarımda ESET programı kurulu ve korsan bir siteden yani güvendiğim korsan sitelerden indirdiğim zaman ESET programı hep açık kalır görev çubuğuna alırım neyse lafın kısası ben fitgril orijinal sitesinden de igg-games.com üzerinden de sorun yaşamadım setupları çalıştırmadan önce klösoruyle birlikte teste soktum virüs çıkmadı hiçbir zaman ama bu gene riskli olacağı durumu değiştirmez ama bu ekonomide yapacak bir şey yok gibi.

Çok ilginç bir durum. Normalde böyle bir konunun altına 15 kere "korsana destek yok" gibisinden atarlı sözler söylenen bir forumda resmen 5 sayfalık FitGirl rehberi var ve kimse çıkıp dememiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı