FitGirl virüs bulaştır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

axoys

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç hafta once sonu. Site ile biten FitGirl sitesinden (gerçek olanı bu olması lazım araştırdım bayağı ama kesin demiyorum) FIFA 17 indirmeye kalkıştım. Dosya indi setup falan derken setup dosyasının tam ortalarında aynı görseldeki gibi Windows'tan trojan uyarısı aldım.
Trojan: Win32/Skeeyah.A!rfn detected.

63c65f8aac391ff530d7539af801d17ba63c2dc0925ca3002e2d7040e013c18c.png

Herkes güvenilir falan diyor ama ben hiç denememiştim, sırf oyun eski diye ve satışı yok diye indiricektim, hala satılıyor bazı sıtelerde ama 5-6 yıllık bu oyuna o kadar yuksek meblağ veremezdim. Sizce ne yapmalıyım? Bu site güvenilirse neden böyle bir uyarı aldım?

(O uyarıyı alınca setup falan her şeyi sildim kapattım şu an sorun yok.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam arkadaş Madem virüsten, zararlıdan korkuyorsun niye korsan indiriyorsun? korsan kullanıyorsun onunla ilgili sıkıntını bize soruyorsun? Nasıl bir mantık ben çözemedim.
Sanırım derdimi anlatamadım. Anlayarak okursanız çok sevinirim ya. Ben bayılıyorum sanki korsan kullanmaya, daha ilk kez korsan indiriyorum ve bilmediğim için soruyorum sen gelmişsin daha yazdığımı okumadan anlamadan beni yargılıyorsun.

(Site ismi)-repack.site olandan indirdiğinize eminseniz, FitGirl'e olan güvenim yerle bir oldu. İndirdiğiniz dosyada virus var.
Eminim ordan indirdim, hatta sitedeki oyunun sayfasında ki yorumlarda aynı sorunu yaşayanlar var.

Bu yorumdan sonraki mesajlar:

"Abi Sağlamindir.net güvenli mi?"
"Abi güvenli mi?"
"Abi One indir.com güvenli mi?"
"Abi fullprogramindir.net güvenli mi?"
"Abi dodi- repacks güvenli mi?"
"Abi RAZOR1911 güvenli mi?"

Yok ben biliyorum onların ne olduğunu benim sorduğum Ruslara ait bir cracker mi ne deniliyorsa artık.

Fitgirl bir repacker, paketleyici. Kıranlar farklı gruplar diye biliyorum, 3DM, SKIDROW vs.. Fitgirl paketler, içerisinden ne çıkacağı kıran gruba bağlıdır.

Hocam ismi öyle R.G Mechanics Tapochek.
Bilgisi olan yokmu bu grup hakkında.
Çok sordunuz içlerinde zararlı yoktur , genel olarak bu gruplar ücretli yazılımların ücretsiz olmasını hedefledikleri için çoğu grupta zararlı yok. Ama çoğunda da bitcoin mining var bu biraz o grubun düşünce biçimine bağlı.

Fitgirl güvenilirdir, indirme yaptığım hiçbir oyunda hiçbir zaman virüs uyarısı almadığımı belirteyim. Eğer .site uzantılı sayfadan indirdiyseniz hiçbir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.

Merhaba. Birkaç hafta once sonu. Site ile biten FitGirl sitesinden (gerçek olanı bu olması lazım araştırdım bayağı ama kesin demiyorum) FIFA 17 indirmeye kalkıştım. Dosya indi setup falan derken setup dosyasının tam ortalarında aynı görseldeki gibi Windows'tan trojan uyarısı aldım.
Trojan: Win32/Skeeyah.A!rfn detected.

Eki Görüntüle 1473743

Herkes güvenilir falan diyor ama ben hiç denememiştim, sırf oyun eski diye ve satışı yok diye indiricektim, hala satılıyor bazı sıtelerde ama 5-6 yıllık bu oyuna o kadar yuksek meblağ veremezdim. Sizce ne yapmalıyım? Bu site güvenilirse neden böyle bir uyarı aldım?

(O uyarıyı alınca setup falan her şeyi sildim kapattım şu an sorun yok.)
.dll dosyası ise sorun yoktur, .exe ise oturup düşünmek lazım. Çünkü crack ler genellikle .dll uzantısı ( yürütülebilir) ile crack'lenir. Bende Fitgirl kullanıyorum (korsana teşvik değildir.) Eski oyunları oynamak için. Kimse %100 güvenilirdir diyemez çünkü crack leyende babasının hayrına kırmıyor. Tamamen kullanıcı ve kıran arasındaki bir güvenilirliktir. Ben ilk önce sanal makineye kurarım denerim sonra sisteme kurarım. Böyle yapman daha iyidir. Hiç olmazsa formatla uğraşmazsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı