FitGirl virüs bulaştır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

axoys

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç hafta once sonu. Site ile biten FitGirl sitesinden (gerçek olanı bu olması lazım araştırdım bayağı ama kesin demiyorum) FIFA 17 indirmeye kalkıştım. Dosya indi setup falan derken setup dosyasının tam ortalarında aynı görseldeki gibi Windows'tan trojan uyarısı aldım.
Trojan: Win32/Skeeyah.A!rfn detected.

63c65f8aac391ff530d7539af801d17ba63c2dc0925ca3002e2d7040e013c18c.png

Herkes güvenilir falan diyor ama ben hiç denememiştim, sırf oyun eski diye ve satışı yok diye indiricektim, hala satılıyor bazı sıtelerde ama 5-6 yıllık bu oyuna o kadar yuksek meblağ veremezdim. Sizce ne yapmalıyım? Bu site güvenilirse neden böyle bir uyarı aldım?

(O uyarıyı alınca setup falan her şeyi sildim kapattım şu an sorun yok.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi sitesi güvenilirdir. Daha önce GTA V ve tam emin değilim ama Mafia 2 kurdum ve virüs yoktu. Yanlış siteden indirmiş olabilirsiniz.

FitGirl orijinal sitesinden indirdiysen bir şey olmaz, korsan sonuçta; virüs uyarısı verir ki anlamayanlar korksun korsan kullanmasın, satın alsın...
Hocam arkadaş Madem virüsten, zararlıdan korkuyorsun niye korsan indiriyorsun? korsan kullanıyorsun onunla ilgili sıkıntını bize soruyorsun? Nasıl bir mantık ben çözemedim.

Kendi sitesinden 100'e yakın oyun indirdim daha bugüne kadar bir sorunlar karşılaşmadım. FitGirl oyunu kıranların dosya kaynaklarından direkt alıyor, kendisi de yalnızca repack yapıyor. Milyonlarca kişi direkt bu kaynaklardan indirdiği için ve cracker/repacker dediğimiz kişilerin de koruması gereken bir itibarı olduğundan virüs vb. söz konusu olamaz.

Tabii üçüncü parti yayınlayanlar ve sahte siteler dosyaların içine virüs koyabilir, onlarda dikkatli olmak hatta hiç bulaşmamak lazım.

Merhaba. Birkaç hafta once sonu. Site ile biten FitGirl sitesinden (gerçek olanı bu olması lazım araştırdım bayağı ama kesin demiyorum) FIFA 17 indirmeye kalkıştım. Dosya indi setup falan derken setup dosyasının tam ortalarında aynı görseldeki gibi Windows'tan trojan uyarısı aldım.
Trojan: Win32/Skeeyah.A!rfn detected.

Eki Görüntüle 1473743

Herkes güvenilir falan diyor ama ben hiç denememiştim, sırf oyun eski diye ve satışı yok diye indiricektim, hala satılıyor bazı sıtelerde ama 5-6 yıllık bu oyuna o kadar yuksek meblağ veremezdim. Sizce ne yapmalıyım? Bu site güvenilirse neden böyle bir uyarı aldım?

(O uyarıyı alınca setup falan her şeyi sildim kapattım şu an sorun yok.)
Bir çok oyun indirdim ama kendi sitesinden sorun çıkmadı.

Konu dışı olabilir ama aklımda kaldı ne zamandan beride sormak aklımda :D
Peki R.G Mechanics tapochek güvenilir mi?

Konu dışı olabilir ama aklımda kaldı ne zamandan beride sormak aklımda :D
Peki R.G Mechanics tapochek güvenilir mi?
Bu yorumdan sonraki mesajlar:

"Abi Sağlamindir.net güvenli mi?"
"Abi oyunindir.vip güvenli mi?"
"Abi one indir.com güvenli mi?"
"Abi fullprogramindir.net güvenli mi?"
"Abi Dodi- Repacks güvenli mi?"
"Abi Razor1911 güvenli mi?"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı