Fitness boy uzamasına engel mi?

UTKU123161

Hectopat
Merhabalar, ben lise 1'e gidiyorum. Boyum 171 cm, kilom ise 70. Fitnessa gitmek istiyorum. Ama boyumun uzamasına engel olur diye korkuyorum. İnternette bazıları engel olur yazarken bazıları uzamasına yardımcı olur demiş. Bilen kişiler cevaplayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ben lise 1'e gidiyorum. Boyum 171 cm, kilom ise 70. Fitnessa gitmek istiyorum. Ama boyumun uzamasına engel olur diye korkuyorum. İnternette bazıları engel olur yazarken bazıları uzamasına yardımcı olur demiş. Bilen kişiler cevaplayabilir mi?
Bunu bir ara bende düşündüm.Kaslarını çok yoracak olursan durdurabilir veya yavaşlıyabilir diye biliyorum.

Fitness hocasına gidip bu konuyu konuş sana program ayarlar, boyunun uzamasını engellicek olsa bile bu çok az miktarda max 1,2 cm engeller.

Ağırlık altına girilen hareketler uzun sürede belki etki edebilir. Ama sanmam.

çok ağır kilolara çıkmadığın sürece ve bel'e yük bindiren antremanları yapmadığın sürece durdurmak yerine aksine kemik yoğunluğuna ve vücutta hormonları attırdığı için boyunu bile uzatabilir zaten %80 genetik boy işinin %20 beslenme uyku da önemli ama genlerin de yoksa çok uzayamazsın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı