Fitness boy uzamasını engeller mi?

LonelyDarkSide

Hectopat
Arkadaşlar biliyorum forumda çok konu var fakat bir kısım boyun uzamasını engeller bir kısım engellemez diyor. Bana ciddi olarak kesin bilgi vererek aydınlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fazla çalışmak veya bodybuildingi biraz fazla kaçırmak bir süre sonra uzamanı yavaşlatıyor kasların sıkılaştığı için fakat zinde kalmak, hobi yapmak için yapabilirisin.

Çok fazla çalışmak veya bodybuildingi biraz fazla kaçırmak bir süre sonra uzamanı yavaşlatıyor kasların sıkılaştığı için fakat zinde kalmak, hobi yapmak için yapabilirisin.
Buna dair hiç bir somut kanıt yok. Fit olmak aksine vücut gelişimini destekler. Böyle şeyleri düşünerek kafanı yorma. Vücudunu fit tutmaya çalış.

Buna dair hiçbir somut kanıt yok. Fit olmak aksine vücut gelişimini destekler. Böyle şeyleri düşünerek kafanı yorma. Vücudunu fit tutmaya çalış.

Dediğin doğru fakat ne kadar ağır çalışırsan yaşına bağlı olarak yavaşlıyor. Mr. Olimpiya ödüllerinin sahiplerini geneli ortalamanın biraz altında boylara sahip.

O zaman hiçbir sıkıntı olmaz fakat sadece kol çalışmak biraz abes kaçar eğer başlarsan programında her yeri çalışıtıracak hareketler olacak eğer spora düzenli gidip yaparsan kendide fark edeceksin kolundaki vücudundaki gelişmeyi.
Telefonda 30 günde karın kası yap gibi programlar var onları kullansam nasıl olur ? *30 günde karın kası yapmak amacım değil sadece bir program oluşturduğu için.

Telefonda 30 günde karın kası yap gibi programlar var onları kullansam nasıl olur? *30 günde karın kası yapmak amacım değil sadece bir program oluşturduğu için.

Gerçekten hiçbir fikrim yok fakat eğer istiyorsan yapmalısın eğer yaşında küçük ise zinde kalmak için çok işine yarayacaktır.
İnternette videoları vardır illa istersen bir araştır derim.

Bir hurafe olduğunu düşünüyorum bunun. Boyunuzun uzayacağı varsa uzarsınız yoksa uzamazsınız, fitness bunu nasıl engelleyebilir ki?

Telefonda 30 günde karın kası yap gibi programlar var onları kullansam nasıl olur? *30 günde karın kası yapmak amacım değil sadece bir program oluşturduğu için.

O programların açıkçası ben pek faydasını görmedim. Eğer sporu evde yapacaksanız şınav, barfiks, curl up, dips egzersizleri her türlü işinizi görecektir. İnternette "Bu hareketleri yapmazsanız asla gelişemezsiniz!" tarzı bir algı oluşturulduğu için insanlar şınav, barfiks gibi basit egzersizlerle gelişebileceklerine inanmıyorlar.

2 yıllık tecrübeme dayanarak rahatlıkla söyleyebilirim ki eğer evde vücut geliştirmek istiyorsan şınav, barfiks, curl up, dips yetiyor. Set ve tekrarları program sana kolay geldikçe kendin arttırırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı