Fitness için başlama önerileri

Tunahan Mert07

Decapat
Yer
Antalya/Alanya
Daha fazla  
Merhaba, 15 yaşında 178-180 boy .100 kilo bir kişiyim, daha önce hiçbir şekilde spora gitmedim. yani nasıl kayıt olacağım onu bile bilmiyorum. amacım yağı kasa dönüştürmek ve hiçbir fitness hareketini de bilmiyorum. Ben nasıl fitnessa kayıt olabilirim Alanya da yaşıyorum ve ne kadar bütçe gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yağ kasa dönüşmez yağı yakarsın kas oranını arttırırsın aylık 500 550 TL şu an MACFit gibi güzel bir salon için ilçelerdeki salonlari bilmiyorum sorabilirsin sana program hazırlarlar internetten hareketi öğrenebilirsin veya salondakilerden yardm isteyerek hiç çekinmene gerek yok yardımcı oluyorlar

Beslenme bu iş için çok önemli. Benim boy 1.73 kilo 73. her gün 2 yumurta, 100 gram yulaf, 150 gram tavuk (az olduğunu biliyorum), 100 gram yeşil mercimek, bal yiyordum. Şu an kolay ulaşabildiğim bir yulaf kaldı bende sporu bırakma noktasına geldim hatta toplu param olsa taahhüdümü iptal ederim. Yani aylık kafadan 600 700 beslenmeye ayıramayacaksan fazla bişey bekleme derim.

Çekinmene ve öğrenemeyeceğim diye gerilmene gerek yok. Zaten ilk günün olacağı için hocalar her şeyi anlatıyorlar. Burada biz seni göremediğimiz için kim ne derse net bir sonucu olmaz. En iyisi hiç vakit kaybetmeden git bir salona, kaydını oluştur, eşofman havlu gibi eksiklerin varsa onları tamamla ve ilk idmanına git. Zaten onlar seni yönlendirecek.

Beslenme konusuna gelecek olursak dün yaptığım alışverişte 645 TL harcadım. Aldıklarım 3 parça çiğ çerez, 6 tane light ton balığı, salata malzemeleri, 750 gr tavuk göğüs, elma sirkesi, light zeytin, lor peyniri, 700 gr ayıklanmış ıspanak, 400 gr donuk brokoli, 500 gr probiyotik yoğurt, yeşil çay ve yumurta.

Bu arada eğer başlarsan ilk hafta ağır ağrıların olacak. Ağrı kesici gibi şeyler ağrını hafifletmez. Sakın pes etme ve devam et 2-3 gün sonra ağrıların yüksek oranda azalacak ve 5. günden itibaren ağrıların bitti kıvamına gelecek. "Bugün her yerim ağrıyor, bugün idman yapmayayım" gibi söylem ve düşüncelerden uzak dur çünkü çivi çiviyi söküyor. Ağrın varken idmana gittiğinde ağrın azalacak ve idmandan çıktığında devam edecek. Net bir açıklaması var mı bilmiyorum fakat büyük ihtimal vücut ısısıyla alakalı bir durum.

Çekinmene ve öğrenemeyeceğim diye gerilmene gerek yok. Zaten ilk günün olacağı için hocalar her şeyi anlatıyorlar. Burada biz seni göremediğimiz için kim ne derse net bir sonucu olmaz. En iyisi hiç vakit kaybetmeden git bir salona, kaydını oluştur, eşofman havlu gibi eksiklerin varsa onları tamamla ve ilk idmanına git. Zaten onlar seni yönlendirecek.

Beslenme konusuna gelecek olursak dün yaptığım alışverişte 645 TL harcadım. Aldıklarım 3 parça çiğ çerez, 6 tane light ton balığı, salata malzemeleri, 750 gr tavuk göğüs, elma sirkesi, light zeytin, lor peyniri, 700 gr ayıklanmış ıspanak, 400 gr donuk brokoli, 500 gr probiyotik yoğurt, yeşil çay ve yumurta.

Bu arada eğer başlarsan ilk hafta ağır ağrıların olacak. Ağrı kesici gibi şeyler ağrını hafifletmez. Sakın pes etme ve devam et 2-3 gün sonra ağrıların yüksek oranda azalacak ve 5. günden itibaren ağrıların bitti kıvamına gelecek. "bugün her yerim ağrıyor, bugün idman yapmayayım" gibi söylem ve düşüncelerden uzak dur çünkü çivi çiviyi söküyor. Ağrın varken idmana gittiğinde ağrın azalacak ve idmandan çıktığında devam edecek. Net bir açıklaması var mı bilmiyorum fakat büyük ihtimal vücut ısısıyla alakalı bir durum.

Anladım benim yaklaşık 3 hafta içinde 2000 TL gibi bir bütçem olacak o zaman başlamayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı