Fitness için beslenme nasıl olmalı?

57'Alay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, evimde spor yapmaya karar verdim sabah işe gitmeden önce, akşam eve geldikten bir saat sonrasında spor yapmak istiyorum, haftada 5 gün bu kararlıklıkta sürekli devam etmek istiyorum, ama beslenme konusunda bilgim yok, sabah spor öncesinde mi kahvaltı mı yapmalıyım veya sonrasında mı, ve aynı şey akşam içinde geçerli, normalde spor başlamadan önce kahvaltı ve öğlen yemeği yer akşamları sadece meyve yerdim. Nasıl bir beslenme önerirsiniz? Ve protein tozunu önerir misiniz?

Evimde bulunan spor aletleri,

Eliptik bisiklet.
2X 3kg dumbell 2X 5kg dumbell.
İp atlama.
Şınav çekme aparatı.
Barfiks.

Son düzenleyen: Moderatör:
Spordan 2 saat kadar önce yemek lazım. Sabah böyle bir şeye vaktin olacağını sanmıyorum. Yaptıktan sonra yemen sabah daha doğru olur. Akşam eve aç geliyorsan yemek yemeden verimli spor yapamazsın. Tok geliyorsan orası ayrı. Evde spor yaparken protein tozuna gerek duyma. Beslenmene evde dikkat edebilirsin. Evde kaybedeceğin enerjiyi evde yediklerinle tamamlayabilirsin.

Spordan 2 saat kadar önce yemek lazım. Sabah böyle bir şeye vaktin olacağını sanmıyorum. Yaptıktan sonra yemen sabah daha doğru olur. Akşam eve aç geliyorsan yemek yemeden verimli spor yapamazsın. Tok geliyorsan orası ayrı. Evde spor yaparken protein tozuna gerek duyma. Beslenmene evde dikkat edebilirsin. Evde kaybedeceğin enerjiyi evde yediklerinle tamamlayabilirsin.
Çok teşekkür ederim yorumun için dostum, dumbell calışmadan önce eliptik bisiklet 20dk, ip atlamak 10dk, ısınmak için yeterlimi ağırlık öncesi, veya başka ısınma hareketleri ne yapabilirim?

Çok teşekkür ederim yorumun için dostum, dumbell calışmadan önce eliptik bisiklet 20dk, IP atlamak 10dk, ısınmak için yeterli mi ağırlık öncesi, veya başka ısınma hareketleri ne yapabilirim?

Çok kilon yoksa bisikleti yarıya düşür. Kasların ısınması için ağırlıkla basit hareketler ile başla. Sonra set gir. Kalan enerjin olursa bisikleti sonra yine yaparsın. Karın çalışmaya da özen göster.

Yeni konular

Geri
Yukarı