Fitness için ne yapılır?

Kerembzd19

Hectopat
İyi günler arkadaşlar. Evde çok boş vaktim olduğu için MACFit'te spora başlayacağım fakat orada pek ne yapacağımı bilmiyorum. Barfiks çubuğu dambıl dışında hangi aletlerle çalışmalıyım. Yaşım 15.

Boy: 165.
Kilo: 49.

Son düzenleme:
MACFit yerine farklı bir spor salonuna gitmen daha iyi olur senin için. Bende bir ara gittim ve farklı şubelerine giden arkadaşlarım oldu. Genel olarak oradaki tipler 5kg dambıl kaldırıp deniz aslanı gibi göğüslerini kabarta kabarta geziyorlar. (25-40 yaş aralığı)

MACFit yerine farklı bir spor salonuna gitmen daha iyi olur senin için. Bende bir ara gittim ve farklı şubelerine giden arkadaşlarım oldu. Genel olarak oradaki tipler 5kg dambıl kaldırıp deniz aslanı gibi göğüslerini kabarta kabarta geziyorlar. (25-40 yaş aralığı)

Gittiğim yerin nezih bir yer olduğunu düşünüyorum gidip gördüm ayrıca.

Önemli olan profesyonelce hazırlanmış bir program ile çalışmak. Hareketlerin ne işe yaradığını, hangi bölgelere yönelik olduğunu, nizami yapılışlarını, kaç set ve tekrar yapman gerektiğini, set ve tekrar sayılarının amaçlarını öğrenmeden burada alacağın önerilerin hiçbir anlamı yok. Kondisyon tabanlı çalışmak istiyorsan, CrossFit programlarına yönelebilirsin. Sıfırdan profesyonel bir destek almadan, forum önerileriyle bu işi yapman çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı