Fitness ile kilo alma serüvenim

XxToprakMamixX

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar herkese. 18 yaşında, 1.77-1.78'lik 50 KG. (Evet şaka değil) bir gencim. Türkiye'de benden daha zayıf biri olduğunu düşünmüyorum. Yemek seçmeden her türlü yemeği yerim. Kilo alabilmek için dünyadaki her yöntemi denedim. Geriye sadece fitness kalmıştı, 03.01.2019 tarihinde fitnessa da başladım. Bugüne kadar hep fitnessdan ümitliydim, eğer fitnesstan sonra da kilo alamazsam intihar etmenin yollarını araştırmaya koyulacağım gibime geliyor. Her neyse, günde 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün yemek yiyorum. Hergün et veya tavuk yemek mümkün olmadığı için onun yerine ne yemek varsa onu yiyorum.

Bugün kendime 1100 kalorili kilo aldırıcı shake hazırladım. Cicibebe + yulaf + muz + süt karışımı bir şeyler. Öğüre öğüre kusa kusa içeceğim artık.

Gelelim ölçülerime. Dört dörtlük bir konu oluşturmayı hedefliyorum. Allah izin verir de artık kilo alırsam, benim gibi alamayan insanlara güzel bir rehber oluşturmuş olurum.

Omuz: 96
Göğüs: 71
Bel: 66
Kalça: 64
Kol: 23.5
Bacak: 43

Fitnessa ,ağırlık kaldırmaya, başlayalı 6 gün oldu. Haftada 4 gün gidiyorum. Kas ağrılarım çok fazla, telefonu tutarken bile zorlanıyorum, belim bacaklarım vs. ağrıyor.

Vücudumun fotoğrafını utandığımdan dolayı koymuyorum gözünüzün önüne zombi getirerek hayal edebilirsiniz.

Yarın ilk hafta oluyor. Çok sabır ve sıkı çalışma isteyen bir spor dalı olduğunu bildiğimden ilk 4-5 ay pek bir değişim beklemiyorum vücudumda. Ama 4-5 ayda bi 10 KG alsam bile yeter motivasyon için. 1 hafta önce bu pazular yoktu. Vücudumun hiçbir yerinde henüz bir değişiklik yok, sadece hiç alışık olmadığım hareketler yapıp ağırlıklar kaldırdığım için pazularım belirginleşti.

IMG_20190109_005535_745~2.jpg
IMG_20190109_005523_563~2.jpg

Gözle görülebilecek her değişimden sonra ve her ay konuyu güncellemeyi düşünüyorum, ta ki 6 aylık spor salonu sözleşmem bitene kadar. Devamı olur mu onu 6 ay sonra, kilo alabilirsem söyleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazırladığın karışımı her canın tatlı çektiğinde içersen mide bulanmadan ve kusmadan içersin içmek için içme yani başarılar konuyu bende takip ediyorum.

Dostum derdimiz aynı demek bende 19 yaşındayım 1.77-1.78 boylarindayım kilom 46-47 civarı 6 ay kadar spora gittim 50 kiloya kadar anca çıktım bırakınca 46 lara düştüm şu sınavlarım bitsin doktora çıkmayı düşünüyorum gerçekten çok sinir bozucu bir durum.

Dostum derdimiz aynı demek bende 19 yaşındayım 1.77-1.78 boylarindayım kilom 46-47 civarı 6 ay kadar spora gittim 50 kiloya kadar anca çıktım bırakınca 46 lara düştüm şu sınavlarım bitsin doktora çıkmayı düşünüyorum gerçekten çok sinir bozucu bir durum.
Oh be, dünyada benden başka böyle insanlar da varmış. Ama sen şimdi benim tümmm hevesimi kaçırdın be dostum, 6 ayda 4 kilo alıp bir de geri vermişsin. Ben de 1 haftadır diyetteyim, kilo alıyorum mu veriyorum mu anlamıyorum ya bu nasıl bir vücut, insanların kilosu hep sabittir, aç tok karnına az farkeder. Ya ben açken 50.5 kiloysam tok karnına 52.8'e çıkıyorum, gece yatarken 51 kiloysam sabah kalktığımda 50 kilo çıkıyorum bu nasıl oluyor anlamıyorum. Az önce tartırıldım 52 kiloyum sabah artık 49 mu 50 mi çıkarım bilmiyorum. Kilo almak, günlük harcadığın kalorinin fazlasını almak ile olur. Ben normalde günde 2-3 öğün yerdim ama sıkı yerdim. Şimdi 6-7 öğün yiyorum, ara öğünler yapıyorum, shakeler içiyorum ama nasıl kilo alamıyorum ya bu bilime, tıpa, astronomiye, matematiğe, din kültürü ve ahlak bilgisine ters, resmen varoluşa karşı çıkıyor benim vücudum. Gerçekten yıllardır o kadar bezdim ki bu zayıflık denen Allah'ın belası illetten, Allah yardım etsin Afrika'da insanlar açlıktan bir deri bir kemik kalmışlar, ben Mevlaya çok şükür varlık içindeyim, yiyorum içiyorum ama Allah korusun Afrikalılar gibiyim bu neymiş abi ya.

Şu anda kaslarına kan hücum ettiği için o şişme seni aldatmasın. :D Çooook ama çok sabırlı olmalısın. Ben 21 kilo aldım fitness ve vücut geliştirme ile. Bu serüvende başarılar diliyorum sana, Allah yardımcın olsun. Şunu farkedeceksin spordan sonra yemek yediğinde daha önce yemek yemiyormuşum diyeceksin resmen. :D Yemek yiyip kilo alamayanlar spor yaparak dengeli şekilde kilo alabilirler. Sende yağsız vücuda sahipsin, şanslısın bu konu da. Yağ oranını koruyarak kas alman vücudunu çok ama çok iyi bir şekle sokar. Ama öğünlerini kesinlikle atlamayacaksın. :)

Son düzenleme:
Şu anda kaslarına kan hücum ettiği için o şişme seni aldatmasın. :D Çooook ama çok sabırlı olmalısın. Ben 21 kilo aldım fitness ve vücut geliştirme ile. Bu serüvende başarılar diliyorum sana, Allah yardımcın olsun. Şunu farkedeceksin spordan sonra yemek yediğinde daha önce yemek yemiyormuşum diyeceksin resmen. :D Yemek yiyip kilo alamayanlar spor yaparak dengeli şekilde kilo alınabilir. Sende yağsız vücuda sahipsin, şanslısın bu konu da. Yağ oranını koruyarak kas alman vücudunu çok ama çok iyi bir şekle sokar. Ama öğünlerini kesinlikle atlamayacaksın. :)
Amin kardeşim. Madem kilo aldın, biraz bilgilendir beni. Fitness ile kaç ayda veya yılda kilo aldın? Spordan sonra tabiki birazcık acıkıyorum ama senin dediğin derecede aşırı değil, yani yemeye başlarsam yiyorum ama yemesem de midem bana, bak spordan geldin açsın yemek ye falan demiyor, ben kilo almak için gelince kendim yiyorum.

Geri
Yukarı