Fitness ilk gün için tvasiyeler

Aslında yeni başlayan kişilere o abilerin bayağı bir faydası dokunuyor, bir süre dinlemesi yararına olabilir, en azından basit formları öğrenir.

Merhaba arkadaşlar, ilk günüm bitti, şimdi bana bir program yazdılar.
Program şu arkadaşlar;

whatsapp-image-2022-12-16-at-21-27-39-jpeg.1604547

Hocam hem duş falan yok, hem de 300 lira mı? Şaşırdım açıkçası. Benimki 200 liraydı yeni 250 yaptılar. :(

Duş falan her şey varmış bu arada, onu da söyleyeyim.

Bugün ilk gün diye sadece bisiklet koşu bandı falan yaptırdılar. Programda gördüğünüz gibi. Sizce güzel mi eklemem gereken bir şey var mı? Ben karında istiyordum ama onu işaretlememişler, 1.5 ayda bir değişiyormuş.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-12-16 at 21.27.39.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-16 at 21.27.39.jpeg
    200 KB · Görüntüleme: 103
Öncelikle kas yapmak için gidiyor iseniz; kilonuz ile 1.8'i çarpın, bu sporcunun günlük alması gereken protein miktarıdır. Protein kazanamadan kas yapmak anlamsız ve boşa emektir neredeyse. En ucuz protein kaynaklarından birisi tavuktur. Fakat daha pratik olsun istiyorsanız protein tozu alabilirsiniz. Bir çok kişinin bildiğinin aksine protein tozu zararsızdır (Fakat dandik markalar katkı maddesi koyduğu için bazıları az da olsa zararlı.), senin alman gereken protein tozu türü Whey Proteindir. Eğer ciddi şekilde çalışacak iseniz programa uyun fakat şöyle; sana 2 set verdiyse 3-4 set falan yap ki hızlı geliş.

Sana önereceğim paket şu (TUNA kodu ile 850TL oluyor.):

Eğer o kadar bütçen yok ise aynı kodu kullanarak bunu 450TL'ye alabilirsin:

Bu arada Creatin olarak gözüken ürün sporcuların temel ürünüdür. Sebebi ise; kaslarını kullanırken (Yani ağırlık falan kaldırırken.) vücudunda depo olan ATP'yi enerji ve güç olarak kullanırsın. Fakat bir süre sonra o ATP tükenir ve sporuna devam edemezsin o sırada. Creatin ise ATP deponu doldurarak daha ağır kaldırmanı, daha enerjik olmanı sağlar, bu sayede de hızlı bir gelişim ve büyüme sağlarsın. Fakat anlık etki eden bir şey değildir bu, günde ortalama 3 gram alırsın ve 2 haftada etki etmeye başlar, sakın bir anda almaya kalkışma.

Ayrıca daha güçlü kaldırman ile daha hızlı gelişmenin etkisi şudur; Kaslarımız binlerce liften oluşmaktadır, ağırlık kaldırıp spor yaptıkça bu lifler yırtılır ve spor yaptıkça o gün tükenmenin sebebi budur. Liflerin yırtılması kötü bir şey gibi gözükse de yırtıldıktan sonra protein yardımı ile yeniden birleşir yırtılan lifler. Yeniden birleşirken ise daha güçlü ve daha büyük biçimde birleşir. İşte spor yaparken zamanla büyümenin ve gelişmenin sebebi budur.

Şu anlık son önerim ise ağır kaldıracağım derken hareketi kısa aralıkta ve az şekilde yapma, egolifting denilen saçma şeyleri de yapma, bu sakatlanmana bile neden olabilir.

Öncelikle kas yapmak için gidiyor iseniz; kilonuz ile 1.8'i çarpın, bu sporcunun günlük alması gereken protein miktarıdır. Protein kazanamadan kas yapmak anlamsız ve boşa emektir neredeyse. En ucuz protein kaynaklarından birisi tavuktur. Fakat daha pratik olsun istiyorsanız protein tozu alabilirsiniz. Birçok kişinin bildiğinin aksine protein tozu zararsızdır (fakat dandik markalar katkı maddesi koyduğu için bazıları az da olsa zararlı.), senin alman gereken protein tozu türü whey proteindir. Eğer ciddi şekilde çalışacak iseniz programa uyun fakat şöyle; sana 2 set verdiyse 3-4 set falan yap ki hızlı geliş.

Sana önereceğim paket şu (tuna kodu ile 850TL oluyor.):

Eğer o kadar bütçen yok ise aynı kodu kullanarak bunu 450TL'ye alabilirsin:

Bu arada creatin olarak gözüken ürün sporcuların temel ürünüdür. Sebebi ise; kaslarını kullanırken (yani ağırlık falan kaldırırken.) Vücudunda depo olan Atp'yi enerji ve güç olarak kullanırsın. Fakat bir süre sonra o atp tükenir ve sporuna devam edemezsin o sırada. Creatin ise atp deponu doldurarak daha ağır kaldırmanı, daha enerjik olmanı sağlar, bu sayede de hızlı bir gelişim ve büyüme sağlarsın. Fakat anlık etki eden bir şey değildir bu, günde ortalama 3 gram alırsın ve 2 haftada etki etmeye başlar, sakın bir anda almaya kalkışma.

Ayrıca daha güçlü kaldırman ile daha hızlı gelişmenin etkisi şudur; kaslarımız binlerce liften oluşmaktadır, ağırlık kaldırıp spor yaptıkça bu lifler yırtılır ve spor yaptıkça o gün tükenmenin sebebi budur. Liflerin yırtılması kötü bir şey gibi gözükse de yırtıldıktan sonra protein yardımı ile yeniden birleşir yırtılan lifler. Yeniden birleşirken ise daha güçlü ve daha büyük biçimde birleşir. İşte spor yaparken zamanla büyümenin ve gelişmenin sebebi budur.

Şu anlık son önerim ise ağır kaldıracağım derken hareketi kısa aralıkta ve az şekilde yapma, egolifting denilen saçma şeyleri de yapma, bu sakatlanmana bile neden olabilir?

Hocam tam konu açacaktım sen yazdın şükür,

Spor salonunda bugün ilk günümdü tabii ki şimdi elime bir program verildi hatta vermediler bile fotoğrafını çektim. Olay şu adam boyumu kilomu görmeden bilmeden yok yağ oranıdır ölçü hiçbir şey bilmeden direkt bir program yazdı ben buna sizce uyayim mi? Zaten üstteki mesajda görüyorsunuz programı.

Şu anlık son önerim ise ağır kaldıracağım derken hareketi kısa aralıkta ve az şekilde yapma, egolifting denilen saçma şeyleri de yapma, bu sakatlanmana bile neden olabilir?

Yani bana ne gösterirlerse o çünkü ömürümde ilk kez gidiyorum dediğim gibi, ki göstereceklerini bile sanmıyorum. Sözde lüks bir yer 4 tane hoca falan var fakat adam dediğim gibi hiçbir ölçümü vs bilmeden o programı yazdı şimdi bir garibime gitti. Bu arada sizden küçük bir tavsiye istesem bilgili gibisiniz bana bir yemek programı yazma şansınız var mı?

Hocam tam konu açacaktım sen yazdın şükür,

Spor salonunda bugün ilk günümdü tabii ki şimdi elime bir program verildi hatta vermediler bile fotoğrafını çektim. Olay şu adam boyumu kilomu görmeden bilmeden yok yağ oranıdır ölçü hiçbir şey bilmeden direkt bir program yazdı ben buna sizce uyayim mi? Zaten üstteki mesajda görüyorsunuz programı.

Yani bana ne gösterirlerse o çünkü ömürümde ilk kez gidiyorum dediğim gibi, ki göstereceklerini bile sanmıyorum. Sözde lüks bir yer 4 tane hoca falan var fakat adam dediğim gibi hiçbir ölçümü vs bilmeden o programı yazdı şimdi bir garibime gitti. Bu arada sizden küçük bir tavsiye istesem bilgili gibisiniz bana bir yemek programı yazma şansınız var mı?
Resmen sallayıp vermişler. Bir kere boy kilo ve yağ oranı ölçülür. 10 dakika kardiyo bazılarına hiç yetmez bazılarına yeter. Mesela ben hafif kilolu ve yağlı birisiyim ve kardiyomu 30-45 dakika yapıyordum spora giderken. Senin yerinde ben olsam boyumu, kilomu ve yağ oranımı ölçtürür, ünlü hocalardan para karşılığı program satın alırdım. Emir İnalbay var, onunla bir görüşebilirsin, İnstagram adresi ise "@emirinalbay". Yemek hakkında çok bir bilgim yok fakat abur cubur çok yeme, sağlıklı beslen ve bol bol yağsız tavuk pilav ye. Günlük 100-200 gram tavuk bence şimdi yeterli olur, haftada minimum 1 kere balık ye ya da Omega 3 hapı al, ben bütçem olmadığı için balık yiyemiyorum fakat Omega 3 hapı alıyorum günlük 1 adet, onun da linki bu, yine TUNA kodunu kullanabilirsin. Eğer günlük alman gereken amino asitleri alamıyorsan kampanyada olan bu ürünü de alabilirsin ve yine aynı kodu kullanabilirsin %10 indirim yapıyor, ayrıca da yeni çıktığı için lansmana özel indirim var, İnşAllah ben de alacağım zaten. Yanlış anlama sponsorluğum falan yok fakat ben buradan alıyorum ve bu yüzden önerdim. Tuna Tavus gibi kişilerin de sponsoru bu firma. Yine aynı yerde bir çok ürün satılıyor, mesela günlük vitamin ihtiyacın için bir çok hap var, ben bu aralar kan tahlili vereceğim ve D Vitamini eksik çıkacak muhtemelem, bundan dolayı D3 Vitamini alacağım, eksiğin varsa bence al fakat doktora da sorabilirsin ilk önce.

Geri
Yukarı