Fitness İlk Günde Kusmak

meola147

Kilopat
Sabah saat 9 civarı kalktım ve yemeğimi yedim. Yediğim yemekler:
-Poğaça (Ev yapımı ve 2-3 adet yedim.)
-Domates
-Salatalık
-Peynir

Karnım gayet doymuştu zaten midem küçük, velhasıl spor yerine gittiğimde biraz çalıştıktan sonra hoca ile aşırı derecede midem bulanmaya başladı. Hemen tuvalete gidip kustum.

Spora saat 10:30 saatlerinde gitmeye başladım 11 civarı vardım.

Uyku düzenim ile mi alakalı? Yediğim yemeklerle mi? Çok fazla kustuğumu da belirtmek isterim.

Bence yediğinizi vücudunuz sindirmeden direk spora gitmeyin. Yemeğinizi yedikten 2-3 saat sonra gitmenizi öneririm. Çünkü daha sindirilmemiş gıdalarla vücut bir de hareket edince mide rahatsız oluyor.

Çok fazla kusuyorum demişsiniz. Genelde ne gibi durumlarda oluyor bu? Ayrıca 3 poğaça çok abartı olmuş. Kahvaltıda çok yağlı ve hamur içeren yiyecekler tüketmeyin.

Spor programınız nasıl bu arada?

Çok fazla kusuyorum derken tuvalete gittiğim esnada bütün yediklerim resmen çıktı. Onun haricinde poğaçanın bukadar beni etkileyeceğini hiç düşünmemiştim...

Spor programı verilmedi. Mekanda 3 kişi olduğu için hoca bizi aletlere kendi götürüp şu kadar yap felan diyor. En hafif şeyleri yapmama rağmen durum bu oldu.

Öncelikle geçmiş olsun sürekli kusma halimi yaşıyorsunuz yoksa bugüne özel yediğiniz bişemi tokandı ?

Çok sağolun. :)

Sürekli değil, bugüne özel oldu sadece.

Yoğun bir tempo olmasa bile ilk defa kas egzersizi yapıyorsanız vücudunuzun başa çıkmakta zorlanacağı miktarda laktik aside maruz kalmasına bağlı olabiliyor bulantı ve kusma. Bol sıvı alımı çok önemli. Zamanla düzelecektir. Daha hafif tempo ile gidin, mümkünse bir iki gün ara verin.

Fitness sporu hakkında bilgim yok ama ben dağcıyım, dağ yürüyüşlerini hep aç karnına yaparım 15km parkur olur durmaksızın. İş bittikten 2 saat sonra beslenirim yani vucudun soğumasını beklerim. Bu hususları bir değerlendir.

Sabah saat 9 civarı kalktım ve yemeğimi yedim. Yediğim yemekler:
-Poğaça (Ev yapımı ve 2-3 adet yedim.)
-Domates
-Salatalık
-Peynir

Karnım gayet doymuştu zaten midem küçük, velhasıl spor yerine gittiğimde biraz çalıştıktan sonra hoca ile aşırı derecede midem bulanmaya başladı. Hemen tuvalete gidip kustum.

Spora saat 10:30 saatlerinde gitmeye başladım 11 civarı vardım.

Uyku düzenim ile mi alakalı? Yediğim yemeklerle mi? Çok fazla kustuğumu da belirtmek isterim.
Çok yağlı yiyecekler yedikten sonra veya çok su içtikten sonra vücudunuzu ısınmadan veya aşırı şekilde yorduysanız kusabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı