Fitness ve okul aynı anda olur mu?

xagee

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Lise 2 (10. sınıf) öğrencisiyim ve fitness ile uğraşmak istiyorum. Sizce hem dersleri hem de sporu aynı anda götürebilir miyim? Sporla beraber eve gelişim saat 8'i buluyor ve hemen dersin başına oturuyorum. Başarımı etkiler mi? Üniversiteye hazırlanmama etki eder mi? Sorumluluk almak hoşuma gidiyor ve spor yapmak istiyorum. Bu tarz bir durumu yaşayan veya yaşamış varsa dinlemek isterim. Belki yardımcı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle olur. Hatta üniversite sınavı döneminde sporu bıraktığım için çok pişman olmuştum ben. Günde 1-2 saat ayırman yeterli. Okul başarını da artırır, kişisel gelişimine de katkı sağlar.

Fullbody mi split mi çalışıyordunuz acaba?

9-10-11. sınıfta spor yapmadığım için inanılmaz pişmanım. Spora geç başlamak hayattaki en büyük iki pişmanlığımdan biridir. Ben son sınıfın yazında başlamıştım. Sporla dersleri götüren götürüyor hiç zor değil. Sadece ilk başlangıçta biraz zaman yiyor sonra alışıyorsun. Psikolojik olarak başlangıçta beyin acabalarla dolu oluyor ama üç ay yaptıktan sonra aynaya bakınca ne kadar doğru bir karar verdiğini anlıyorsun. Çoğu arkadaşım salonda öğrenip evde yapmaya devam etti. Ben doğrudan evde vücut yaptım. Sadece son sınıfta biraz sekteye uğrayabiliyor. Ama şimdi başlarsan inanılmaz faydasını görürsün. Hayatının en doğru kararlarından biri olacak bak o kadar net konuşuyorum.

Selam arkadaşlar. Lise 2 (10. sınıf) öğrencisiyim ve fitness ile uğraşmak istiyorum. Sizce hem dersleri hem de sporu aynı anda götürebilir miyim? Sporla beraber eve gelişim saat 8'i buluyor ve hemen dersin başına oturuyorum. Başarımı etkiler mi? Üniversiteye hazırlanmama etki eder mi? Sorumluluk almak hoşuma gidiyor ve spor yapmak istiyorum. Bu tarz bir durumu yaşayan veya yaşamış varsa dinlemek isterim. Belki yardımcı olur.

Evet aynı aynı anda götürülebiliyor. 3 de okuldan çıkıyorum 5 de spora başlıyorum 8 gibi bırakıyorum eve gelip yarım saat 1 saat dinlendikten sonra ders yapıp günü tamamlıyorum.

Full body mi split mi çalışıyordunuz acaba?

Konu açmış olduğunuz sorunun cevabı evet olur hatta olmalı. Spor yapınca dinç ve enerjik olursunuz derslerinize daha konsantre olmanıza yararı olur emin olun. Alıntıladığım sorunuza gelince naçizane neredeyse on yılını bu spora adamış biri olarak söylemek isterim ki burada en bilgili hoca olduğunu söyleyenden bile çalışma programı almayın. Gidin, başlayın, deneyin zaten o zaman vücudunuzun hangisine iyi reaksiyon verdiğini göreceksiniz. Küçük bir öneri yapmam gerekirse, daha önce hiç yapmadıysanız 15-20 gün kadar bir süre Full yaparak vücudunuzu alıştırın. Sonrasına siz karar verin. Splite geçmek için acele etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı