Fitness yaparken yağ oranının artması ve kas kaybı

fa2486

Decapat
Merhaba! Altı aydır spor yapıyorum. Fakat ölçümlerde sürekli kas oranım azaldı yağ oranım arttı. Protein miktarım olması gerekenden yüksek çıkıyor. Ve son ölçümde yağ oranım başlangıç seviyesine göre 300gram artmış kas oranım 900gram azalmıi çıktı. Çok moralim bozuldu üyeliğim dondurdum. Ağırlık çalışmaya mümkün olduğunca önem gösterdim. Sizce hatam nedir ya da bu durumda ne yapmak gerekir?

Hocayla konuştum verilen programa da uydum. Hocanın yaptığı yorum ara vermem yönündeydi bende ara verdim. Onun dışında yorum yapmış olsaydı keşke

Bu siteye yeni üye olduğum için fark edemedim yanlış kategoride paylaşmışım sonradan fark ettim de silmeyi başaramadım ne yazık ki

Düzgün bir diyet yap imkanın varsa iyi bir diyetisyene git. Örnek veriyim arkadaşımla seneler önce biz de yapıyorduk ben diyetisyenden beslenme programı aldım her şeyine uydum aynı zaman da spor da yapıyorduk, o ise sadece ekmeği kestiğini ve normal yediği yemekleri daha az porsiyonlar şeklinde yediğini söyledi. Sonuç ben normal bir şekilde yağ verip kas aldım o ise kas artışı ya da kaybı yaşamadan sadece yağ aldı. Beslenme bu işin en önemli parçasıdır.
Kilonu yağ oranını boyunu ve yaşını yazar mısın? Merak ettim de.

HoneyBadger arkadaşımızın dediği gibi diyet programı ile alakalı hangi programı çalışırsanız çalışın her şekil kalori yakacaksınızdır. Fakat yediğiniz yiyeceklerin kalori hesabını yapmaz iseniz. Estetik olarak çok birşey kazanamazsınız. Diyetisyene görünüp tavsiye almanızı öneririm. Veya kolay bir yolda. Telefona yükleyebileceğiniz uygulamalar var. FatSecret kullandığım bir program oradan yediğiniz yiyecekleri seçerek. Kendinize öğün hazırlayabilirsiniz. Fakat kalori hesabını yaptıktan sonra. Ne kadar yağ, kalori, protein alacağınızıda hesaplamanız gerekir. Yağ yakacağınızı belirtmizsiniz. Yağ yakmaya uygun bir diyet programı hazırlanması gerekiyor. Aldığınız yaktığınızın ötesine geçer ise aldığınız yiyeceklere bağlı olarak. Kas kütlesi veya yağ olarak size geri dönecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı