Fitness yapmalı mıyım?

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
17 yaşında 1.78 boyum var ve 55-60 gibi bir kilom var. Fiziğimden ve tipimden aşırı derecede memnunum. Sizce spor salonuna gidip fitness'a başlamalı mıyım? Başlarsam ne amaçla yapacağımı bilmediğim için başlayasım gelmiyor. Ama belki arkadaş edinirim diye de başlayasım var. Spor salonu arkadaşlık kurmak için uygun bir yer midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Size ve gideceğiniz salonun kalitesine bağı olarak güzel arkadaşlıklar kurulabilir. Fitness farklı BB veya PL farklıdır, eğer Fitness yapacaksanız sağlık ve vücudunuzun sıkılaşması için yapacaksanız tabii ki. Ben kütle kazanayım kaslı olayım diyorsanız bodybuilding, ben çok olmasa da hafif kas ve kütleye erişeyim fakat güçlü olayım en yüksek ağırlığı ben kaldırayım diyorsanız powerlifting yapmanız lazım. Fakat spor disiplin işi bir amacınız yoksa sırf arkadaş edinmek için gideceksiniz o iş yaş en ufak bir zorlukta gitmekten vaz geçeceksin çünkü.

Spor salonu arkadaşlık kurmak için uygun bir yer midir?
%90'ı değil, dün yaşadığım bir olayı anlatayım. Sırt makinesinde bir abimiz çalışıyor, setini bitirmesini bekledim ve yanına gittim.

+ Abi kaç setin var
- 3(Eliyle gösterdi)
Ama ben anlamadığım için tekrar sordum
+ 3 Mü?
- Hee 3

Diye bağırdı anlamsız bir şekilde hiç tartışmaya girmedim oradan uzaklaştım başka makineye gittim zaten çoğunluk kulaklık takıyor herkes agresif onun için arkadaşlık için spor salonuna gitmeni önermem.

17 yaşında 1.78 boyum var ve 55-60 gibi bir kilom var. Fiziğimden ve tipimden aşırı derecede memnunum. Sizce spor salonuna gidip fitness'a başlamalı mıyım? Başlarsam ne amaçla yapacağımı bilmediğim için başlayasım gelmiyor. Ama belki arkadaş edinirim diye de başlayasım var. Spor salonu arkadaşlık kurmak için uygun bir yer midir?
Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa kesinlikle spor yapılmalıdır. Spor insanlar gereksiz bişeymiş gibi görüyor. Aslında sporun yaşamımızın bir parçası olmalı yurt dışında insanlar sabah erken kalkıp sporunu yapıp sonra işlerine gittiklerini biliyorum. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Çalışan demir paslanmaz gibi bir çok atasözü var ve çok doğrudur. Ne sporu yaptığının bir önemi yok yeterki fiziksel bir aktivite olsun. Sporu genç iken yaparsan yaşlanınca meyvesini yersin ben salonda ne ihtiyar adamlar gördüm bazı gençlere taş çıkartır. Ben vucut geliştirme sporu ile uğraşıyorum. Günün stresi ve yorgunluğunu spor yaptıktan sonra atıyorum. Eve gelip güzel bir duş alıp uyuyorum mükemmel bir duygu tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı