Fitness'a gidilir mi?

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Ben henüz 17 yaşımdayım 1.80 boyum var ve 55-60 arası bir kilom var (boyum da tam 1.80 olmayabilir ama yaklaşık). Neyse biraz sivilceli biriyim normalde hemen başlarım ama biraz özgüven eksikliğim olduğu için o salona gitmeye çekiniyorum. Bu yüzden bana gitmemek için sebepler söylerseniz bahanem olmuş olur ama gitmemi öneriyorsanız da sebepleriyle yazarsanız sevinirim. Salon bulunduğum ilin en iyi salonlarından biri, kafesi var 3 katlı vb. ve aylık 80 liraya kayıt olunuyor. Şimdiden teşekkürler.

Birkaç gün gittikten sonra alışırsın. Bende özgüven eksikliği var çekiniyorum diyerek hayat geçmez. Bu yaşlarda olabilir, normal. Git mutlaka.

16 yaşımda bende gaza gelerek sıra arkadaşım ile gittim. 1.80 boy 55 kilo zayıf dönemdeydim. Gerçi Vücut geliştirme sporuna oldukça meraklıydım. İlk başta tabi gittiğim salon çok eski ama ünlü biyermiş fakat, yeni gelen steroidli genç zibidiler ( hocalar ) başta başlangıç hareketlerini gösteriyordu. Başka bir eleman varsa utanırdım. Yavaş yavaş alıştım. Bu anlattığım sadece özgüven eksikliğinden kurtulma kısmıydı. 3 ay gittim birşey bilmediğim için pek gelişmedim kiloda almadım sevgilim vardı o zaman işte.

17 yaşımda tekrar başka bir arkadaşımla başka salonu tercih ettik görüntü manzara açısından yanlış anlaşılmasın bayan üye yoktu. Artık utanmaktan yana sıkıntı çekmiyordum ve salona girdiğimde mutluydum. Spor partnerimle güzel çalışıyorduk birbirimize yardım ediyorduk. Kilo da almıştım kas kütleside koymuştum ama spor açısından halen bilgi olarak zayıftım. Ara sıra arkadaşım gelmiyor tek başıma gidiyordum. Sevgilisinden kaynaklı gelmiyordu aptal çocuk. Fakat bende yeni ayrılmıştım.

18 yaşımda erkekli bayanlı karışık salona gittim. Artık kafayı takmıştım vücut genetiğimin nasıl olduğunu merak ediyordum. Ortamdan yana sıkıntım yoktu kimse saçma sapan ayna önünde fotoğraflar çekinmiyor, ortam geniş ferah ve soğutma-ısıtma sistemi vardı. 6 aylık süreç ve kendime göre progam yaptım. Tabi ki o zaman kimi zaman 3 kişi - 4 kişi abili arkadaşlı gidiyorduk. Onlar da diyor ki bölgesel mi yapayım yoksa full body mi diyordu yani demek istediğim hep ben yönlendiriyordum kıramıyordum da. Ama düzensizlik vardı rahatsız ediyordu beni. Kalan son 2 ayda yanlız başıma gittim hata bunu çok sevdim. Öyle süper bir vücudum yoktu ama, üst vücudum baya geliştirmiştim omuz, sırt , göğüs kaslarım genellikle pumplı gözüken halinin ismi neydi unuttum ama, çevrem tarafımdan aşırı tepki alıyordum. Süreliğim dolunca bırakmak zorunda derslere staja yoğunlaşmak zorunda kaldım. Şimdi gidicem ama pek zamanım yok aşırı gitmek istiyorum aşırı özlüyorum ortamı.

Bu yazıyı yazmamın sebebi aslında özgüvensizlikten dolayı değilde önyargıları ve kabullenmeyi bırakmak için belli başı bazı tecrübelerimden bahsettim. Gerçekten merakın varsa, zor ama güzel bir spordur fitness. Yalnız başına da ayrı bi güzel oluyor. Hareketleri doğru yaparsan verim aldığında mutlu oluyorsun. Tabi beslenmede 2.faktör. Araştır dur. Zaten bi bakıyorsun egolu birisi olmuşsun bunu engellemek zor olabiliyor bazen. :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı