Fitness'a Gitmek için Kilo Almak Gerektiği Doğru mu?

meola147

Kilopat
17 yaşındayım, boyum 1.85, kilom ise 60. Evet gerçekten zayıfım fakat ben spor yaparken üstüne kilo almak istiyordum ama kilo aldıktan sonra gelmemi istediler. Hani bu olay mekandan mekana göre değişiyor mu bilmiyorum ama bu mekanın sergilediği tavır sizce yanlış mı? Beslenme programı da vermiyorlarmış maalesef.

Elbette yanlış. Kilo almana gerek yok. Zaten spor yaparken kilo alacaksın. Kilo başına 2 gram protein ve kaliteli karbonhidratlar alıp verimli bir şekilde çalıştıktan sonra kilo alacaksın.

Ben bu spora 1.85 55kg başladım. 2013 2014 zamanında 75.kg oldum.

2015-2016 da 1.86 79 kgdım sporu bırakmıştım ama yüzüyordum.

2017'de 1.87 86kg (en parçalı) , 110 kg en hacimli zamanımdı çok yüksek ağırlık girdiğim için sakatlandım. Aylardır fizik tedavideyim.

2019 92kg'ım enbaştan başladım hala hacimli gözüküyorum. *Geçen hafta başladım.

Youtubedan Dr.Can Çiftçiye bakmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Spor, doğru beslenme ve düzenli uyku ile ister kilo alır ister kilo verirsiniz önemli olan hedefiniz. Ben 1.89 boy 80 kiloyum azıcık yağ oranım arttı o yüzden hemen hemen aynı kiloda kalıp yağ oranını düşürmek için başladım fitnessa.

Çok üzüldüm ya çok ayıp etmişler bana utanmazlar. :( Çok sağolun herkesin yorumunu okudum.

Beslenmene çok dikkat etmen lazım, ayrıca antremanlara düzenli gitmen lazım. Sabah kahvaltıda yumurtanı yulafı zeytini eksik etme. Ara öğün olarak kuru yemiş yiyebilirsin öğle yemeğinde beyaz et kırmızı et hindi eti gibi proteinli şeyler tüket yanındada karbothitrad ağırlıklı pilav makarna gibi. Ayrıca günde 2-3 dilim ekmek öneririm esmer ekmek veya tam buğday. Gece erken yatıp erken kalk kilo alırsın..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı