Fitness'da beslenme planı nasıl olmalı?

enes52baki

Decapat
Merhaba. 17 yaşındayım, 1.70 boy 64 kiloyum, haftanın 5-6 günü spor yapıyorum her gün, bölgesel olarak biraz göbeğim var, bel çevremde yağ var, spordan sonra ya da önce tavuk balık yiyorum, protein alıyorum ama bunun yanında karbonhidrat almam gerekiyor mu yani yağlar erisin diye yemiyorum, yanlış mı yapıyorum yoksa karbonhidrat almam gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Ensar Öksüz

Picopat
Daha fazla  
Boy kilo kitle endeksin gayet iyi. Yağlardan kurtulmak istiyorsan kardiyo yapman gerek. Karbonhidrat olarak plav-makarna(vb)aşırıya kaçmadan yiyebilirisin şekerli yiyeckleri azalt. Bel çevresi içinde karın kası programı uygula (haftada 3 gün yapabilrisini).

Shinya Kogami

Hectopat
Günde en azından 100-150gr carb yeseniz iyi olur. Programınıza göre 200-250gr olabilir. Ben 5 gün bazen 4 gün tükeniş yapıyorum. Minimum 350gr alıyorum. Dl falan atacağım günler 500'e kadar çıktığım oluyor. Carb tamamen kesmek iyi değil. Zaten spor yapsanız da yapmasanız da en azından 100gr aşağısına düşmemek gerekiyor. 6 gün salona gidiyorsanız 4 gün ağırlık 2 gün kardiyo yapılabilir. kardiyo günlerinde carb düşersiniz, ağırlık günlerinde arttırırsınız.

Bel çevresi içinde karın kası programı uygula (haftada 3 gün yapabilrisini).

Core bölgesini çalıştırması genel manada kendisi için artı olur. Fakat bölgesel çalışma ile yağ oranı düşürmek şehir efsanesi gibi bir şey. Total yağ oranı düşmediği sürece tek bir bölgeyi ne kadar çalışırsa çalışsın fit görüntü elde edemez.

Yukarı