Fitness'da Omuz Sorunu

MysticVezonTR

Kilopat
Arkadaşlar geçen hafta Fitness'a başladım ve ilk ağrılarım vs. geçti. Ama ben 2-3 gündür, bugün de dahil olmak üzere Shoulder Press makinesinde ağırlıksız bile zorlanıyorum. Sağlak olmama rağmen sağ omzumu kaldırırken zorlanıyorum ama solda hiçbir problem yok gayet kuvvetli. Sadece o alette değil, Dumbell'lar ile yana açış hareketini yaparken de sağ kolumda zorlanma yaşıyorum ama yeniden sol kolumda herhangi bir zorlanma yok. Bu neden böyle acaba?

Bu durum sol kolunuzdaki kasların daha gelişmiş olup sağdakilerin gelişmemiş olması ile alakalı bi durum. İlk başladığımda aynı durumdaydım sizinle. Bu durumu Fitness hocasına bahsedin size bunun için bir program çıkaracak ve sağ kolunuz için ekstra antreman yazacaktır.

Bu durum sol kolunuzdaki kasların daha gelişmiş olup sağdakilerin gelişmemiş olması ile alakalı bi durum. İlk başladığımda aynı durumdaydım sizinle. Bu durumu Fitness hocasına bahsedin size bunun için bir program çıkaracak ve sağ kolunuz için ekstra antreman yazacaktır.
Sorduğumda hala daha ilk haftaların verdiği alışma süresinde olduğumu zannediyor, haksız değil daha yeniyim fakat ilk ağrılarım geçti ve bu ağrı dışında gerçekleşen bir şey olduğunu anlatamıyorum sanırsam. :confused:
Kasların yırtılmıştır bu doğal bir şey. Çok zorlamadan aynı şekil devam edebilirsin. Beslenme ile birlikte kasların aynı gücüne dönecektir. Biz genel olarak buna "hamlanma" diyoruz.
Çok zorlamıyorum fakat özellikle Shoulder Press'de sağ kolumu kaldıramıyorum bile yani o sorun yaratıyor.

NOT: Hocama da soracağım fakat gelecek hafta Fitness'a gidemeyeceğim ve bayağı bir yatmış olacağım. Acaba bu süre zarfında formdan düşüp geri geldiğimde 0'dan başlıyor gibi mi olurum?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı