Fitnessta kollarımı açamıyorum

grainn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar fitnesse başladım, 2 gündür yapıyorum ama dünden beri kolumu dümdüz yapamıyorum, v şeklinde kaldı ağrıyor, çok fazla da kaldırmadım ama 6 aydır spor yapmıyorum, ondan olabilir mi? Kırık vb yoktur değil mi? Hareket rahat ama sadece düz açamıyorum.

Arkadaşlar fitnesse başladım, 2 gündür yapıyorum ama dünden beri kolumu dümdüz yapamıyorum, v şeklinde kaldı ağrıyor, çok fazla da kaldırmadım ama 6 aydır spor yapmıyorum, ondan olabilir mi? Kırık vb yoktur değil mi? Hareket rahat ama sadece düz açamıyorum.

Sorun yok 2 gün ara ver düzelir bende de olmuştu.

Kirik olsaydi rahat bir sekilde hareket ettirebileceginizi sanmiyorum. Agirlik kaldirmadan önce isiniyor musunuz? Yoksa direkt rastgele agirlik mi kaldiriyorsunuz? Uzun süre spor yapmayip tekrar baslayinca bu tür agrilar meydana gelebiliyor. Genelde 3-5 güne düzelmesi lazim.

Sorun yok 2 gün ara ver düzelir bende de olmuştu.
Ne yapmamı önerirsin?
Kirik olsaydi rahat bir sekilde hareket ettirebileceginizi sanmiyorum. Agirlik kaldirmadan önce isiniyor musunuz? Yoksa direkt rastgele agirlik mi kaldiriyorsunuz? Uzun süre spor yapmayip tekrar baslayinca bu tür agrilar meydana gelebiliyor. Genelde 3-5 güne düzelmesi lazim.
Isındım ama hamladım galiba ne yapmam lazım?

Uzunca süre ara verdikten sonra spora tekrar başlamışsın. Vücudun hamladığı için bu tarz durumlar normal. Ağrısı da olacaktır. Tahminen 1-1.5 bilemedin 2 hafta içinde ağrıların ve kollarının durumu geçecektir. Panik yapmanızı gerektirecek bir şey yok. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı