FiveM 8 GB RAM 16 yapılırsa kasma geçer mi?

Pogzen

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar FiveM oynuyorumda 2019'da High'da kasma donma drop sıfır oynuyordum 2 hafta oldu baslayalı sistemim i5 4460 8 GB DDR3 1600MHz MSI Gaming 1060 ekran kartı var su an oyunda en düşük ayarlarda drop yiyorum. Biraz yükseltim drop azaldı kasma geldi gibi 60FPS sabite cektigimde daha rahat. 60FPS'ten cıkarınca bayağı bir kasma donma giriyor. Ben şimdi bir 8 GB RAM daha alsam aynısından ikinci el ama işimi görür mü? Performans olarak degısıklık olur mu acaba yardım edebilecek mi var mı? Ekran da acabılırım. Bu işlerden anlayan birkaç kısıden duydum grafikleri yükselt diyor drop gider falan anlamadım. Tam anlayan biri varsa yardımcı olabılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift kanal ile sistem daha da rahatlar. RAM kaynaklı drop olmaz.

RAM miktarını arttırmak ve çift kanal yapmak gözle görülür fark yaratacaktır fakat sorunun kaynağı sorunlu bir disk de olabilir.

İşlemcim dusuk cektigim zaman grafikleri 90, 95 oluyor CPU. Bazı arkadaslar da diyor RAM alırsan düzelir. Tam anlamadım gitti.

@Pogzen mesajındaki yazım yanlışlarından dolayı mesajını alıntılamıyorum.
CPU 'nun güçlü olması kasma sebebi yapmaz. Bence bellek yükseltmek sorunu çözecek, çift kanal yapmaya çalış. Nerde tıkanma var merak ediyorsan MSI Afterburner 'dan takip et.

@Pogzen mesajındaki yazım yanlışlarından dolayı mesajını alıntılamıyorum.
CPU'nun güçlü olması kasma sebebi yapmaz. Bence bellek yükseltmek sorunu çözecek, çift kanal yapmaya çalış. Nerede tıkanma var merak ediyorsan MSI Afterburner'dan takip et.

Hocam bugün oyunu Ultra'ya aldım gene CPU kullanımı 90 99 flan GPU yüzde 30 Afterburn açtım işlmeci sıcaklıgı en yuksek 65 ekran kartı yüzde 57 oyle deyim ben sana drop kasma giriyor neden olabılır?

Afterburner açarak RAM kullanımı CPU kullanımı gibi şeylere bak eğer RAM kullanımı sürekli 7.5-8 GB civarlarında gezmiyorsa muhtemelen sorun RAM değildir. Evet çift kanal RAM birazcık rahatlatacaktır fakat kesin olarak çözmeyecektir. Eğer dediğin gibi CPU kullanımı sürekli 90 99 ise muhtemelen sorun odur.

Afterburner açarak RAM kullanımı CPU kullanımı gibi şeylere bak eğer RAM kullanımı sürekli 7.5-8 GB civarlarında gezmiyorsa muhtemelen sorun RAM değildir. Evet çift kanal RAM birazcık rahatlatacaktır fakat kesin olarak çözmeyecektir. Eğer dediğin gibi CPU kullanımı sürekli 90 99 ise muhtemelen sorun odur.

Evet hocam CPU 90 95 falan oyunun yüksek grafik çekip fotograf atacağım aktifsiniz değil mi görün şimdi nasıl.

Al hocam böyle işlemler bir bakar mısın sana zahmet, RAM kullanımı 7'de oluyor falan şu an. NVIDIA programının optimum ettigi grafikler de böyle. Ne yapmalıyım sence? RAM alınca iş görür mü? Takılmalar oluyor hareket ederken falan düşükte aynı drop vb yüklenme problemlerı oluyor agır giriyor oyuna falan geç gelıyor. Ekran yerin altına falan giriyorum arada.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    701,2 KB · Görüntüleme: 69
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    587,8 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    944,9 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png