FiveM oyundan atma sorunu

murat06

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bundan 1 ay önce GTA 5 aldım yayıncılar tarafından son zamanlarda hype olan FiveM'i kurayım ben de oynayayım dedim.
Her şeyi hazır karakterimi oluşturdum oynuyorum aradan 10 dakika geçti geçmedi FiveM aniden kapandı, her girişimde 10 dakika sonra kapanmaktaydı.
Benim donanımsal olarak işlemci RX570 GPU desteklemiyordu o yüzden kapanıyor olabilir dedim.
Bugün 8 GB DDR4 3000MHz RAM, MSI Grenade A320M anakart, Ryzen 5 1600 işlemci aldım ekran kartım hazırda ben de vardı RX570.
Ancak normal GTA 5'e giriyorum oyundan atma yok çok akıcı oynarken FiveM'e geçince oyundan atıyor 10 dakika sonra anlam veremedim.
Daha önceden karşılaşmış ya da çözümünü bilen birileri varsa yardımcı olabilirlerse şimdiden teşekkür ederim.
(Not: HDD aynı değiştirmedim)

Sistem;
  • RX570
  • MSI Grenade A320M
  • 8 GB DDR4 3000MHz
  • Ryzen 5 1600.450W PSU
  • 60GB SSD
  • 500GB HDD

Yardımcı olacak birisi yok mu?

Düzenleme:

Bu konudaki sorunumu dile getirmiştim bir çözüm buldum.
Öncelikle ekran kartım RX570 driverlerini sildim. Oyun 1FPS oynanmıyor fakat oyundan atmıyordu, sonrasında sürücüyü kurarken özel kurulumdan sadece ekran kartı sürücüsünü yükleyip AMD settings, sorun sihirbazı ve HDMI ses sürücüsünü iptal edip kurdum. Böylelikle 10 dakika ya da 1 saat bazen 2 saat sonra atıyordu oyundan, oyundan atarken bazen crash verip 'V8 error at Committing semi space failed. : Allocation failed - JavaScript heap out of memory' Böyle diyor.
Sorun ekran kartımda mı anlamış değilim.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Selamın aleyküm birde ben hortlatayım
Oyuna girdikten 20-30 dakika sonra ekran kitleniyor oyun kapanıyor hata falan vermiyor
Cache yi silip denedim fivem i silip denedim format atıp denedim internetten dolayı yapar dediler vpn ile denedim yinede hiç bir şekilde çözüme ulaşamadım. Oyunu oynarken de Çok yüksek ayarlarda 45-55fps arası akıcı bir şekilde oynuyorum drop vs gibi hiç bir sorunum yok

Selamın aleyküm birde ben hortlatayım
Oyuna girdikten 20-30 dakika sonra ekran kitleniyor oyun kapanıyor hata falan vermiyor
Cache yi silip denedim fivem i silip denedim format atıp denedim internetten dolayı yapar dediler vpn ile denedim yinede hiç bir şekilde çözüme ulaşamadım. Oyunu oynarken de Çok yüksek ayarlarda 45-55fps arası akıcı bir şekilde oynuyorum drop vs gibi hiç bir sorunum yok
aynı durum bendede geçerli bugün başladı en az 100 kere kapandı bugün çıldırdım

Yeni konular

Geri
Yukarı