FiveM'de nasıl daha iyi olabilirim?

maniac27

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 100 saatim var ama rol yapmada iyi olduğumu düşünmüyorum. İyi olmam için tavsiyelerinizi nelerdir?
Arkadaşlar yaklaşık 100 saatim var ama rol yapmada iyi olduğumu düşünmüyorum. İyi olmam için tavsiyelerinizi nelerdir?
Ayrıca ''Markette alışveriş yaparken 1 silahlı 3 kişi içeri girdi ve sizi rehin almaya kalkışıyor, belinizde silah var ne yaparsınız ?'' bu tarz soruları nasıl cevaplayabilirim?

Son düzenleme:
RPG oyunlarıyla aran nasıl? Elder Scrolls serisi vs.? Rol yapabilmek için önce rol öğrenmelisin. FiveM'i pek bilmiyorum ama mesela oyunda bakkal rolü var diyelim. Kendi kimliğini bırakıp o role bürüneceksin. O an bakkal olacaksın, kendi geçmişini vs. yaratacaksın, kendi sosyal hayatın olacak. O anlık sen ve düşüncelerin kaybolacak. Biz arkadaşlarla masaüstü rpg oyunları oynuyoruz ve bu şekilde aşırı keyifli oluyor.

RPG oyunlarıyla aran nasıl? Elder Scrolls serisi vs.? Rol yapabilmek için önce rol öğrenmelisin. FiveM'i pek bilmiyorum ama mesela oyunda bakkal rolü var diyelim. Kendi kimliğini bırakıp o role bürüneceksin. O an bakkal olacaksın, kendi geçmişini vs. yaratacaksın, kendi sosyal hayatın olacak. O anlık sen ve düşüncelerin kaybolacak. Biz arkadaşlarla masaüstü rpg oyunları oynuyoruz ve bu şekilde aşırı keyifli oluyor.
FiveM'de ustalaşmış veya iyi rol yapanlar veya yazdığım soru tarzı sorunun cevaplarını bilenler yazarsa iyi olur ama cevabınız çok teşekkür ederim.

Do komutuyla "belinde bir kabarıklık vardır" diyebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsaydım RP'lerini bozmamak için karşı çıkmazdım. RP'yi EightbornV oyuncularını izleyerek iyi yanlarını kendiniz kullanabilirsiniz. Ya da daha fazla sosyal RP yapabilirsiniz.

Do komutuyla "belinde bir kabarıklık vardır" diyebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsaydım RP'lerini bozmamak için karşı çıkmazdım. RP'yi EightbornV oyuncularını izleyerek iyi yanlarını kendiniz kullanabilirsiniz. Ya da daha fazla sosyal RP yapabilirsiniz.
Mesela ben RDM,VDM tarzı rol terimlerini biliyorum. Mülakatta sorulduğunda da bilirim ama mesela mülakatta ilk başta yazdığım soruyu sorsalar zar zor cevaplarım belki cevaplayamam. Onun cevaplarını nasıl öğrenebilirim?

Mesela ben RDM,VDM tarzı rol terimlerini biliyorum. Mülakatta sorulduğunda da bilirim ama mesela mülakatta ilk başta yazdığım soruyu sorsalar zar zor cevaplarım belki cevaplayamam. Onun cevaplarını nasıl öğrenebilirim?
Deneyimleyerek. Saçma sapan hareketler yapıp yapmayacağınızı anlıyorlar öyle. Dediğim gibi cevaplar yazabilirsiniz. Do komutuyla "belinde bir kabarıklık vardır" kesinlikle belirtilmeli. HardRP yapıyorsanız uyarı yersiniz vermezseniz.

Ayrıca ''Markette alışveriş yaparken 1 silahlı 3 kişi içeri girdi ve sizi rehin almaya kalkışıyor, belinizde silah var ne yaparsınız ?'' bu tarz soruları nasıl cevaplayabilirim?
Fivem'de 2K'ya yakın saatim var ve bu zamana kadar çok kaliteli sunucularda oynadım. 1.si zaten kaliteli bir sunucu mülakatta terim sormaz aksine senin yorum becerini ve bilgini test eder. Mülakat diye bir sistem genellikle kalitesi düşük sunucularda kaldı. Yüksek kaliteli sunucularda detaylı formu doldurursun ve ses teyit+yorum soruları sorarlar. Sorduğun soruya gelirsek karşı tarafta 3 kişi var ve tek kişisin,burda tek yapacağın şey var o da onların dediklerini yapman. Ne kadar silah taşıyor olsanda karşı taraf 3 kişi ve sadece 1'inin silahı var diye biliyorsun fakat diğer 2'sinde olma ihtimali var. Dediğim gibi,FearRP diye adlandırdığımız korku rolüne girmen ve onların dediklerine uyman gerekiyor. Rol bilgimi nasıl geliştirirm diye sorarsanda bu işler terim bilgileriyle olacak şey değil. Elinden geldiğince uzun zaman oynaman ve kendini kötü sunuculardan kurtarman.

Geri
Yukarı