FiveM'deki rol hatası nedir?

valenn

Hectopat
Daha fazla  
"Düşmanınız var ve onlara Drive-by atmak için yola çıktınız, her zaman takıldıkları bir yere doğru yaklaştınız ve orada olduklarını görünce silahınıza davranıp kişileri taramaya başladınız, 18 saniye sonra bölgeden çıkış yaparken ölmesini çok istediğiniz bir kişinin ölmediğini gördünüz, arkadaşınız arabadan indi ve o kişiye doğru koşmaya başladı."

FiveM bilenler cevap verirse sevinirim. Burada ki rol hatası nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşınızın koştuğu kişi silahlı mıydı ve size sıkmaya çalışıyor muydu? Roleplay çok fazla oynamıyorum ancak biliyorum.

Direkt silaha davranıp tarayamazsın. Ve 18 saniye değil, en az 60 saniye şart.

Drive-by ın amacı direkt vur kaç değil mi? Bir sürü serverda oynadım ve hepsinde Drive-by arabada tara kaç mantığında işliyordu. 60 saniye kuralını hiç duymamıştım. (not: Madem bir sürü serverda oynadın soruyu neden buraya attın diyecek olursa bu soruya verdiğim cevabın eksik olduğunu söylediler.)

Drive-by ın amacı direkt vur kaç değil mi? Bir sürü serverda oynadım ve hepsinde Drive-by arabada tara kaç mantığında işliyordu. 60 saniye kuralını hiç duymamıştım. (not: Madem bir sürü serverda oynadın soruyu neden buraya attın diyecek olursa bu soruya verdiğim cevabın eksik olduğunu söylediler.)
Ama hatalı anlatım var. "Direkt vur" derken "/me, /do kullanıldı mı?" bu eksik. 60 saniye kuralı çoğu sunucuda var.

"Düşmanınız var ve onlara Drive-by atmak için yola çıktınız, her zaman takıldıkları bir yere doğru yaklaştınız ve orada olduklarını görünce silahınıza davranıp kişileri taramaya başladınız, 18 saniye sonra bölgeden çıkış yaparken ölmesini çok istediğiniz bir kişinin ölmediğini gördünüz, arkadaşınız arabadan indi ve o kişiye doğru koşmaya başladı."

FiveM bilenler cevap verirse sevinirim. Burada ki rol hatası nedir?
Her sunucunun kuralları farklılık gösterebiliyor hocam. Kimisi "Drive-By sonrası arabadan inmek yasak, kaçmanız lazım. O niyetle Drive-By atıyorsunuz." diye kural koyuyor, kimisi koymuyor. Sunucu kurallarını gözden geçirin.

Detay verilmeden sorulmuş bir soru, birçok etken var. Bana arabadan inip üstüne koşması biraz absürt geldi. Karşıdaki kişi silahlı olabilir çünkü sürekli takıldıkları yer demiş soruda. Bir nevi HOOD. Yine de kurallara tekrar bakın. Üstte verdiğim örnek gibi direk bu soruyla alakalı bir şey yazmış olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı