Fiverr vergilendirme muhabbeti

emrygmr

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Freelancer olarak yabancı bir forum olan fiverr sitesinde video editörlüğü yapıyorum ve aylık gelirim 400-500 dolar arası, yaşım 19 ve bu vergilendirme olaylarını hiç anlayamadım. İnternet üzerinde araştırdım tatmin edici bir cevap bulamadım. e-Devlet üzerinden vergi borcum da gözükmüyor ben nereye vergi ödeyeceğim, ne yapmam gerek? Bu işin ileride başıma bela açmasını istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahıs şirketi açıp vergini ödemelisin. Kazanıcını belirtmeli ve ona göre vergi ödemelisin. Genç girişimci olabilirsin baya avantajları var araştır derim.

Arkadaşlar Freelancer olarak yabancı bir forum olan fiverr sitesinde video editörlüğü yapıyorum ve aylık gelirim 400-500 dolar arası, yaşım 19 ve bu vergilendirme olaylarını hiç anlayamadım. İnternet üzerinde araştırdım tatmin edici bir cevap bulamadım. e-Devlet üzerinden vergi borcum da gözükmüyor ben nereye vergi ödeyeceğim, ne yapmam gerek? Bu işin ileride başıma bela açmasını istemiyorum.
kanka başına bir şey geldi mi 5 sene içinde takibe girebilirsin bir maliyeci abiden duydum ne kadar gerçek bilmiyorum 5000 tlyi geçerse devlet bir göz atabilirmiş hesaplara(alt miktarları da görüyor ama ilgilenmiyor sanırım) sen genç girişimciden yararlan gelirin iyi bak hem ilerde şirket sahibiyim dediğin zaman bankalar bile ciddiye alıyor söyliyim bir de gider gösterme olayları iyi.

kanka başına bir şey geldi mi 5 sene içinde takibe girebilirsin bir maliyeci abiden duydum ne kadar gerçek bilmiyorum 5000 tlyi geçerse devlet bir göz atabilirmiş hesaplara(alt miktarları da görüyor ama ilgilenmiyor sanırım) sen genç girişimciden yararlan gelirin iyi bak hem ilerde şirket sahibiyim dediğin zaman bankalar bile ciddiye alıyor söyliyim bir de gider gösterme olayları iyi.
Konuyu açtıktan bir kaç hafta sonra şirketimi açtım ve vergimi ödüyorum, genç girişimcilikten de yaralanıyorum teşekkürler bilgilendirme için :)

Peki daha önceki aldığınız ödemeleri ne yaptınız bazıları ödemeden devam etmiş eğer ödediyseniz hangi tutara ne kadar ceza vergi ödediniz?

Ceza vergi ödemedim zaten ödemediğim vergi ayı 1 ya da 2 aydır oda sabit bir gelire girmediği için yani kısaca şirketimi erken kurduğum için ceza olmadı bundan sonra geleceğini de sanmıyorum çünkü sabit bir gelirim yoktu.

Konuyu açtıktan bir kaç hafta sonra şirketimi açtım ve vergimi ödüyorum, genç girişimcilikten de yaralanıyorum teşekkürler bilgilendirme için :)
Merhaba, bende fiverr üzerinden müzik prodüktörlüğü yapıyorum yaklaşık 5 6 aydır. Bende şuana kadar 2 kere para çektim. Artık çekmeye çekiniyorum o yüzden bayadır şirket olaylarını araştırıyorum. Gerçekten içinden çıkılmaz bir şeymiş gibi geliyor. Yaşadığın süreç ile bilgi verebilir misin acaba? 23 yaşındayım bu arada bende genç girişimcilik olayından faydalanmak istiyorum.

ahmetyldz ne kadar çektiğini söylersen

@emrygmr daha fazla yardımcı olabilir bence geçmişe yönelik cezalar yüksek meblalarda daha sık rastlanan durumlarmış ben araştırmalarımda bu tarz şeyler okumuştum tabi diğerlerinin de sorun yaratmayacağı yüzde 100 değil yine de meblayı açık etmeniz önemli diye düşünüyorum.​

Sıkıntılı olcak rakamlar değil zaten yine süreklilik arz etmiyor biri ocakta diğeri martta ki merak ettiğim kısım ceza değil bütün sürecin nasıl yürüdüğü

Yeni konular

Geri
Yukarı