Fiyat/Performans fan tavsiyesi

Diss2ready

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, kasanın içinde oluşan sıcak havayı tahliye etmek için şuanda bir adet fan kasamda takılı fakat yeterli olmuyor. Kasanın üst kısmına takacağım uygun fiyatlı, fiyat performans bir fan arıyorum. Fiyatı doğrultusunda, sessiz olması ve güçlü hava akımı olması benim için önemli. Bir de PWM olursa çok iyi olur.

Şuanlık aklımda bulunan fanlar "Be Quiet! BL040 PURE WINGS 2 PWM" ve "Arctic Arctic BioniX F120 PWM PST" modelleri. Tabiki başka marka ve model tavsiyeleriniz olursa değerlendiririm.

Boyutuna gelecek olursak, kasamın modeli "Dark Guardian".
DKCHGUARDIAN-icgorsel-04.jpg

Üst panele takacağım için üst panel ölçülerine baktığımda 120mm veya 140mm destekliyor diye yazılmış. Bu ölçüler doğrultusunda tavsiye yaparsanız sevinirim.

Tüm diyeceklerim bu kadar tavsiyelerinizi bekliyorum 🙂
Yarın sipariş vereceğim. Yok mu bir tavsiyesi olan? 😕

Son düzenleme:
Bütçen nedir? Kaç fan alacaksın?

1 adet fan alacağım şimdilik. Sıcak havayı dışarı atması için güçlü hava akımı olması iyi olur. Bütçem maksimum 250 diyebilirim. Bütçeyi çok aşmayacak şekilde azıcık artırabilirim önerilere göre. Ama açıkçası bütçemi çok da zorlamak istemiyorum. Uygun fiyatlı, performansı bir model olursa sevinirim.

1 adet fan alacağım şimdilik. Sıcak havayı dışarı atması için güçlü hava akımı olması iyi olur. Bütçem maksimum 250 diyebilirim. Bütçeyi çok aşmayacak şekilde azıcık artırabilirim önerilere göre. Ama açıkçası bütçemi çok da zorlamak istemiyorum. Uygun fiyatlı, performansı bir model olursa sevinirim.
Bunu öneririm. 84 CFM değeri var ve oldukça kalitelidir. Rengi biraz çirkin ama renk önemli değilse öneririm.

Attığın Be Quiet olanın CFM'si 61. O da fena değil ancak attığım modeli alabiliyorsan almanı öneririm. Ki bütçene 2 tane bile sığıyor.

Bunu öneririm. 84 CFM değeri var ve oldukça kalitelidir. Rengi biraz çirkin ama renk önemli değilse öneririm.

Attığın Be Quiet olanın CFM'si 61. O da fena değil ancak attığım modeli alabiliyorsan almanı öneririm. Ki bütçene 2 tane
Yok rengi çok da önemli değil derdim ama kullanılan açık sarı renk baya belirgin ve dediğiniz gibi kötü gözüküyor.

Rengi bir kenara bırakırsak gerçekten fiyatına göre güzel bir ürün gibi. Ses seviyesi nasıldır acaba? Sonuçta 1900 RPM e kadar çıkabiliyormuş. Be quiet ile bu model arasında gidip geleceğim gibi araştırmaya devam ediyorum. Teşekkürler tavsiyeniz için.

Yok rengi çok da önemli değil derdim ama kullanılan açık sarı renk baya belirgin ve dediğiniz gibi kötü gözüküyor.

Rengi bir kenara bırakırsak gerçekten fiyatına göre güzel bir ürün gibi. Ses seviyesi nasıldır acaba? Sonuçta 1900 RPM e kadar çıkabiliyormuş. Be quiet ile bu model arasında gidip geleceğim gibi araştırmaya devam ediyorum. Teşekkürler tavsiyeniz için.
Kullananlar 1900 RPM olmasına rağmen çok ses çıkarmıyor demişti ama bilmiyorum ses hakkında bir bilgim yok.

Geri
Yukarı