Rehber Fiyat/Performans işlemci önerisi

• Konuyu başlatan arcaq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 66
  • Görüntüleme 23B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunları videodan aldığını belirtse idin keşke.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belirtirdim ama sürprizbozan benim rehberliğimi mahvetmişti, hem de bu bilgilerin tamamını almadım, sadece oyun performansını kopyalayıp yapıştırdım.
Linkleri koysam sayfa iğrenç gözükür ve dikkat çeker.

143W tüketmezse o kadar c/t nasıl besleyebilir?

Bunu düşünmemiştim.

Sanırım ben Türkçe konuşamıyorum ya da siz anlamıyorsunuz. (yanlış anlamayın ciddi anlamda söylemiyorum)
Yani render tarafında çok iyi, ama ben oyun diyorum.
Bu arada güç tüketimine bakın.

Eki Görüntüle 846008
Tamam ben de diyorum ki 5600X oyun kısmında da geride. Güç tüketimi C/T ve mimari farkıyla alakalı. Ayrıca 10900K alacak adam 500W PSU kullanamayacak.

Ryzen 3600'ün dezavantajlarını unutmuşsun biraz. Stok fan ve CPB açık halde silikon lottery vurmadan normal sıcaklıklarda kullanman çok zor. Undervolt ile performanstan feragat edince de bir anlamı kalmıyor. Ryzen için ne kadar RAM frekansı o kadar performans demek olsa da 3600'ün gereğinden fazla fiyatı, yüksek frekanslı RAM fiyatı, ideal performans için ek soğutucu masrafı derken fatura kabarıyor. Biz bu kıyaslamayı 3300X'ü baz alarak da sıkça yapmıştık ama maalesef 3600'ün bu durumları, 3500X'in de 6 sanal çekirdeği ve SMT özelliği bulunmaması f/p olarak dezavantajlı konuma itiyor. Bu nedenlerle de 4+0 CCX yapısı, agresif oyun performansı, tatmin edici render gücü ve ucuz fiyatıyla 3300X piyasaya girdiği gibi tükendi daha da göremedik.

Ryzen 3600'ün üretim tarihine göre farklı performans sunması ise ayrı bir konu. Şu anda 1700 TL'yi tek başına bu işlemciye gömeceğiz ama elimize düşenin "iyi" kısımdan olması için ayrı bir dua etmemiz gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Ayrıca yanlış anlamazsan yapmış olmak için yapılmış gibi geldi.

Zaten onun için yapıyor.

3 tane işlemci gösterip geçmiş. Haberimiz yoktu zaten o işlemcilerden.

Hele 10400F i göstermeseydi 3600 önerecektik herkese.

Sanırım ben Türkçe konuşamıyorum ya da siz anlamıyorsunuz. (yanlış anlamayın ciddi anlamda söylemiyorum)

10900k, 5600Xden çok daha güçlü bir işlemci.

Şu an yeni bir konu yapıyorum, en fazla 3 saat sürebilir. Yetersiz bilgi vermemeye çalışacağım.

2a.PNG

Bunu değiştirebilirim, araştırıyorum. Artık linçlenmem herhalde.

Sağ ol rehber için. Forumca bilgilenmiş olduk.

5600X ile 10900k yı sadece CS:GO'da mı karşılaştırdın?

Benim bildiğim 5800X ile rakip di bu 10900k ama neyse...

Ve hangi rehberine gülücük atmışım? Bir önce ki be üzgün attım sebebini de söylemiştim.
Hocam 10700K ile 5800X karşılaştırılmıştı AMD 5000 serisi işlemciler açıklarken. 10700K 5600X'den daha iyi bir işlemci bence. @MisakiTaro hocam o testler yanlış demişti. Arkadaş İ5 10400F almayın demiş gerçekten güldüm bu olaya.

Linçlemek için yazmıyoruz. Eksiklerin var ve bunu belirtiyoruz. İstersen susarım kendi yanlışlarınla yaşarsın. Ve bu rehberi şu an yapmanı önermem. Önümüzdeki 3-5 ay içerisinde çıkacak işlemciler
Çıksın öyle yap.

Zaten 5 ay sonra Allah bilir ne olur, belki ölürüm belki işlemciler bile çıkmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı