Fiyat performans kasa fanı önerileri

tothelost

Centipat
Daha fazla  

Arkadaşlar merhaba öncelikle, kullandığım kasayı yukarıdaki linkte paylaştım. Bugüne kadar aklıma hiç gelmemişti ancak arkadaşım kasaya SSD takarken fan yuvalarını doldurursam iyi olacağını söyledi, benim de aklıma yattı. 3 tane boşta fan yuvası varmış 120 mm. Yerleri de linkte gözüküyor. Ben bu işten hiç anlamadığım için sormak istedim. Pahalı bir şey almayacağım, gözüme de Vatan Bilgisayar'da satılan aşağıya linkini atacağım ürün battı.

RAMPAGE 4C-15 120MM KIRMIZI LED FAN fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Rampage ürünleri klavye, mouse alacağım zaman asla kullanmıyorum ama bu fiyatta fan olarak tercih edilebilir gibi bilemiyorum. Kullanan veya bilen arkadaşlar varsa yorumlarını merak ettim. Bilgisayarımda ise genelde oyun oynamam, yılın en fazla 2 ayı oyun oynarım yani kasayı çok yormam ama yine de ekstra soğutucudan zarar gelmez diye düşünüyorum. Alışverişi Amazon'dan yapacaktım ancak orada fp olarak uygun fanlar bulamadım, bildiğiniz varsa oradan atabilirsiniz. Bulamazsam da evime yakın Vatan Bilgisayar'a gidip oradan alabilirim.

Kasama öndeki 2 yere fan düşünüyorum şimdilik, ses çok çıkmaması önemli kullananlardan o konuda da yorum alabilirsem çok sevinirim. Bir de 3 fan birden taksam abartmış olur muyum öndeki 2 yere taksam yeterli olur mu diye sormak istedim. Kasada sadece kasayla birlikte gelen fan çalışıyor başka fan yok.

Ek olarak tx fanlar hakkında yorumlarınızı merak ettim, Amazon'da en uygun fiyat performans fanları bunlar gibi geldi ama dediğim gibi hiç bilgim yok bu konularda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanan veya bilen arkadaşlar varsa yorumlarını merak ettim.
Ben kullanıyorum şu üründen, memnunum. Gayet iyi bir üründür.

Ama bu pahalı, bunun aynısının yeni versiyonu daha ucuz.

Onu söylemeyi unutmuşum, ışık estetik olarak hoş durur öne taktığımda ancak şart değil. İyi bir ürün olsun yeter. Yine de bir fana 50 liradan fazla vermeyi düşünmüyorum, çünkü söylediğim gibi kasayı zaten çok yormuyorum ancak yine de bulunmasından zarar gelmez diye düşünüyorum.

Onu söylemeyi unutmuşum, ışık estetik olarak hoş durur öne taktığımda ancak şart değil. İyi bir ürün olsun yeter. Yine de bir fana 50 liradan fazla vermeyi düşünmüyorum, çünkü söylediğim gibi kasayı zaten çok yormuyorum ancak yine de bulunmasından zarar gelmez diye düşünüyorum.
Şuna da bakabilirsin. 7 TL aşıyor ama.

Ben kullanıyorum şu üründen, memnunum. Gayet iyi bir üründür.

Ama bu pahalı, bunun aynısının yeni versiyonu daha ucuz.
Hocam teşekkürler, attığınız son ikiliyi bugün almayı düşünüyorum fiyatları uygun geldi. Ses konusunda nasıl Rampage, elbette ses olacaktır ancak çok ses olsun istemiyorum. Örnek vermek gerekirse yan odada uyuyanlar var diyelim, onların uykusunu bölecek veya uykuya dalacakları zaman rahatsız edecek bir ses olmasını istemem bunlardan 2 veya 3 tane taktığımı düşünürsek.

Hocam teşekkürler, attığınız son ikiliyi bugün almayı düşünüyorum fiyatları uygun geldi. Ses konusunda nasıl Rampage, elbette ses olacaktır ancak çok ses olsun istemiyorum. Örnek vermek gerekirse yan odada uyuyanlar var diyelim, onların uykusunu bölecek veya uykuya dalacakları zaman rahatsız edecek bir ses olmasını istemem bunlardan 2 veya 3 tane taktığımı düşünürsek.
Hocam öyle bir sesi verecek fan yok piyasada. :D O kadar yüksek ses çıkaran bir fanın yağı bitmiştir büyük ihtimal.

Attığım Rampage fanların maksimum RPM'si 1300. MOLEX ile PSU'ya bağlarsan 1300 RPM sabit çalışır. 1300 RPM sadece bilgisayarın yanında duran birisi için duyulabilir bir ses, 2 metre uzaktaki birisi çok çok az duyar.

Hocam öyle bir sesi verecek fan yok piyasada. :D O kadar yüksek ses çıkaran bir fanın yağı bitmiştir büyük ihtimal.

Attığım Rampage fanların maksimum RPM'si 1300. MOLEX ile PSU'ya bağlarsan 1300 RPM sabit çalışır. 1300 RPM sadece bilgisayarın yanında duran birisi için duyulabilir bir ses, 2 metre uzaktaki birisi çok çok az duyar.

Anladım hocam kusura bakmayın cahilim birazcık bu konularda. Sanırım benim kasanın 2 ön yüzünde bir de üstünde boşluk var fan yeri için. Sizce 3 tane fan alayım mı, yoksa 2 tane yeterli olur mu? Son attığınızdan 3 tane sipariş edip sabah mağazadan almayı düşünüyorum aslında ama abartı mı olur yoksa kasa için bir gereklilik mi tam bilmiyorum.

Anladım hocam kusura bakmayın cahilim birazcık bu konularda. Sanırım benim kasanın 2 ön yüzünde bir de üstünde boşluk var fan yeri için. Sizce 3 tane fan alayım mı, yoksa 2 tane yeterli olur mu? Son attığınızdan 3 tane sipariş edip sabah mağazadan almayı düşünüyorum aslında ama abartı mı olur yoksa kasa için bir gereklilik mi tam bilmiyorum.
Sorun değil, herkes her şeyi anasının karnında öğrenmiyor. :) Kasanızın kaç adet fan boşluğu var? Fazladan alıp elinizde kalmasın sonra. :D

Sorun değil, herkes her şeyi anasının karnında öğrenmiyor. :) Kasanızın kaç adet fan boşluğu var? Fazladan alıp elinizde kalmasın sonra. :D

Hocam kasa bu, burda yazana göre 4 tane varmış bir tanesi dolu, iki tanesi öndeki yerler zaten. Arka tarafa bakan yerde fan var, kasayla birlikte geldi o. Diğeri ise büyük ihtimalle portatif üst filtre yazan yerde, tam bilmediğim için ondan emin değilim siz bakarsanız benden iyi anlarsınız. O üç yere takabiliyorum sanırım.

Bunların yanında ekstra bir şey falan sipariş etmem gerekmiyor sanırım takmak için falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı