Fiyat/Performans SSD önerisi

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, kafamda belirli bir bütçe yok fakat mümkün mertebe ucuz ve performansı ile üzmeyecek bir SSD arıyorum. Xeon E5450 tabanlı eski bir sistemde kullanacağım, 240 ila 500GB aralığında bir SSD arıyorum. Eşekli öneriler kabulüm değildir, araştırdığım kadarı ile kronik problemleri varmış.

Kafamdaki en yüksek bütçe limiti 350TL fakat sınırlarda bir rakam olmasa daha çok işime yarar.

Merhabalar, kafamda belirli bir bütçe yok fakat mümkün mertebe ucuz ve performansı ile üzmeyecek bir SSD arıyorum. Xeon E5450 tabanlı eski bir sistemde kullanacağım, 240 ila 500GB aralığında bir SSD arıyorum. Eşekli öneriler kabulüm değildir, araştırdığım kadarı ile kronik problemleri varmış.
Ucuz SSD'lerin çoğu zaten birbirinin mavisi, moru oluyor. En mantıklısı biraz paraya kıyıp Samsung 860 EVO almaktır. Evet biraz pahalı fakat diğerleri cidden piyango gibi. Sadece SanDisk Ultra 3D, WD Blue 3D, Kingston UV500/KC600, Crucial MX500 ve Adata SU800 gibi diskler alınabilir ki onların da fiyatları 860 EVO'ya çok yakın.

Kafamdaki en yüksek bütçe limiti 350 TL fakat sınırlarda bir rakam olmasa daha çok işime yarar.
Samsung'tan şaşmamanızı öneririm. Yıllarca kullanılabilecek, sağlam bir modeldir ve sizi uzun bir süre üzmez.
480-500 GB'lik modeller istiyorsanız bütçeyi 430-500 TL bandına getirmeniz gerek.

Şöyle söylemek istiyorum, bahsettiğim sistemi oyun için kullanmayacağım. Biraz daha depolama, mini-oyun, surf gibi işlemleri yapacağım bir sistem olarak kullanıyorum. Mevcut kullandığım depolaması 320GB'lık bir "laptop" hdd'si, bana sadece bundan iyisi lazım o kadar. Kötünün iyisini arıyorum yani :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı