Fiyatlar düşecek mi?

Hemen ne alabiliyorsan al. Çip krizi var bundan dolayı bir çok üretim durdu. TSMC yeni fabrika açacağını duyurdu. Fabrika üretime başladıktan sonra normale döner. Ee 100 milyar dolarlık fabrikanın da üretimi ne zaman başlar orası ayrı konu.

Daha geçenlerde bir mining şirketi 18 000 tane ekran kartı almış diye duydum dolar bu kurdayken ve korona varken zor gibi gözüküyor daha yükselmemesini umalım.

İnsanlar bilgisayar olarak 2022'de ne satın alabilir bilmiyorum ama 2023'de bunu satın almak zorunda kalacak✍️✍️
1618240914799.png

Daha geçenlerde bir mining şirketi 18 000 tane ekran kartı almış diye duydum dolar bu kurdayken ve korona varken zor gibi gözüküyor daha yükselmemesini umalım.
Afedersiniz, çok özür diliyorum ama oha yani oha. 18.000 tane ekran kartı nedir?

Afedersiniz, çok özür diliyorum ama oha yani oha. 18.000 tane ekran kartı nedir?

Aslında ben satıcıya da alıcıya da kızmıyorum kızamıyorum çünkü siz satıcısınız adam 18.000 tane ekran kartı istiyor ne yapardınız aynı şey karşı taraf için de geçerli ama olan bize olmuş gibi gözüküyor.

Aslında ben satıcıya da alıcıya da kızmıyorum kızamıyorum çünkü siz satıcısınız adam 18.000 tane ekran kartı istiyor ne yapardınız aynı şey karşı taraf için de geçerli ama olan bize olmuş gibi gözüküyor.
Hocam çok sıkıntılı bir durum. Devletler el atmalı bu mining işine bence. Yoksa ekonomi ile yarışabilecek kapasiteye geldiğinde çok büyük sıkıntılar yaşanabilir.

Türkiye'de maalesef tablo fiyat açısından hep yukarı yönde seyrediyor zamana yaydığımız zaman. Onun için tecrübeli arkadaşlar imkanın varsa hemen al bekleme demektedir.

1 yıl oldu karar vereli. Ne var elimde? Bir hiç. Bekle, bekle nereye kadar? Geçen yıl açılan konulara bakıyorum "bekleyin hocam fiyatlar düşecek." yazıyor. 2021'e girdik hala bir gelişme yok. Aksine daha çok arttı. Ya 2022'de keşke eskiden toplasaydık dersek? Eğer bir fikriniz varsa yazın lütfen.

Fiyatlar düşmez daha bilgisayar almak için kötü zaman 2 ay önce 1650 lili sistemi 5000'e toplarken 750 Ti'li sistemi o fiyata topluyoruz düşmez.

Geri
Yukarı