Fiyatlar düşecek mi?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Selamlar, bu aralar bilgisayar toplamayı düşünüyordum. Birkaç bilgisayar buldum fakat bazı kişiler fiyatların düşeceğini o nedenle beklemenin daha iyi olacağını söylüyorlar. Bu ne kadar doğru sizce? Şu an RTX 2060'lı sistemler 8500 ile 9000 aralarında seyrediyor. Şu sıralar bayram kampanyalarında 10.000 TL'ye de RTX 3060 veriyorlar, beklemek mantıklı mı sizce?

Talep düştü, stok artacak, fiyat bandı düşecek diyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar arttı. Bazı bazı, bu düşüşleri de görüyoruz. Daha da düşebilir ancak net değil, bence kesin karar aslında sizin. Yine de bayrama kadar bekleyebilirsiniz isterseniz.

Selamlar, bu aralar bilgisayar toplamayı düşünüyordum. Birkaç bilgisayar buldum fakat bazı kişiler fiyatların düşeceğini o nedenle beklemenin daha iyi olacağını söylüyorlar. Bu ne kadar doğru sizce? Şu an RTX 2060'lı sistemler 8500 ile 9000 aralarında seyrediyor. Şu sıralar bayram kampanyalarında 10.000 TL'ye de RTX 3060 veriyorlar, beklemek mantıklı mı sizce?

Bunu derken %100 emin değilim, ama bu tür bilgisayar ve bilgisayar parçalarının yurt dışı malı olduğu için dolar ve euro olarak ölçülüyor. Ayrıyeten bunun vergileri ve diğer etkenlerini düşünürsek bir düşüş olacağını zannetmiyorum. Ama dediğim gibi, belki düşebilir vergilerin azaltılması ile vesaire.

Fiyatlar zaten hali hazırda düşüşte. Kazım kazançları pek iyi durumda değil, talep düşüyor hızlı bir şekilde, stoklar yenileniyor. Çok aceleniz yoksa beklenir.
Çok pardon ama 🤬 belki 2022'den sonra biraz normal olabilir.
Sizin öncelikle üslup öğrenmeniz lazım hocam. Sonra yorum yaparsınız.

Eninde sonunda düşecek bunu biliyoruz. Belki 2022 belki 2030 ama kader bizimde yüzümüze gülecek

Fiyatlar zaten hali hazırda düşüşte. Kazım kazançları pek iyi durumda değil, talep düşüyor hızlı bir şekilde, stoklar yenileniyor. Çok aceleniz yoksa beklenir.

Sizin öncelikle üslup öğrenmeniz lazım hocam. Sonra yorum yaparsınız.
Eylül'e kadar bir işte çalışacağım, fiyatların artmasına karşın bu aralar kredi kartı ile almayı düşünüyordum fakat biraz bekleyeceğim sanırım. Tüm cevaplar için teşekkürler.

Geri
Yukarı