Fiziksel sunucu vs sanal sunucu

Wheetau

Hectopat
Makaleler
2
Selam arkadaşlar, elimde 8 çekirdek Xeon sunucu var. Aylık giderler bakımından VDS kiralamak mı mantıklı olur yoksa bu sunucuyu kullanmak mı?

VDS kullanmanızın yaklaşık yarı yarıya maliyetlerinizi düşüreceğini düşünüyorum. Sunucu barındırmak için TL ile fiyat veren pek fazla yer kalmadı.
Hocam evde barındıracağım sunucu bana ait elimin altında duruyor, elektrik ve internet masrafı bakımından düşünüyorum ama sanırım VDS daha uyguna geliyor.

Hocam evde barındıracağım sunucu bana ait elimin altında duruyor, elektrik ve internet masrafı bakımından düşünüyorum ama sanırım VDS daha uyguna geliyor.

Hocam sistem sesli çalışıyor ve ısınıyor diye biliyorum elektrik olarak watt ölçer kullanabilirsiniz maliyet hesaplaması yapabilirsiniz öyle mining yapanlar öyle yapıyor. Ama internet kaliteli olması lazım veri merkezindeki sunucularda ki internet kadar kaliteli çok az kişide internet var.

Aklınızda büyük bir proje yoksa VDS her bakımdan daha uyguna gelir. Herhangi bir sorun yaşanması haline 7/24 hazırda bekleyen teknik destek ekibinden tut yangın söndürme cihazlarına kadar her şey hazır.

Yeni konular

Geri
Yukarı