FL Studio nasıl öğrenilir?

318177

Hectopat
Arkadaşlar selam. Udemy'den 35 40 TL'ye bir kurs satın aldım ve açıkçası ne yapacağım bilmiyorum 6 7 falan olmuştur ara ara izledim videoları fakat bana hitap etmiyordu açıkçası yapamadım anlamadım. Her neyse daha yaşım 16, haklısınız biraz vakit geçti muziğe başlamak için geciktim. Neyse arkadaşlar kısaca ben FL'i adamakıllı böyle nasıl öğrenebilirim? Son zamanlarda YouTube'dan video izliyorum fakat pek anlamadım:(bu işi seviyorum ve yapmak da istiyorum. Bana en hızlı şekilde FL'i nasıl kullanacağımdan bahseder misiniz? Melodi yazmayad a çalışıyorum fakat beceremiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim mesajlarınız için. :)

Arkadaşlar selam. Udemy'den 35 40 TL'ye bir kurs satın aldım ve açıkçası ne yapacağım bilmiyorum 3 4 ay izledim videoları fakat bana hitap etmiyordu açıkçası yapamadım anlamadım. Her neyse daha yaşım 16, haklısınız biraz vakit geçti muziğe başlamak için geciktim. Neyse arkadaşlar kısaca ben FL'i adamakıllı böyle nasıl öğrenebilirim? Son zamanlarda YouTube'dan video izliyorum fakat pek anlamadım:(bu işi seviyorum ve yapmak da istiyorum. Bana en hızlı şekilde FL'i nasıl kullanacağımdan bahseder misiniz? Melodi yazmayad a çalışıyorum fakat beceremiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim mesajlarınız için. :)
@Amazing Jaagub

Son düzenleme:
Youtube'da "Gxk Mix" diye bir kanal var, onu tavsiye edebilirim. Melodi yazmak falan da yaptıkça gelişecektir.

Eğer satın aldığınız kursta programın arayüzünü öğrenebildiyseniz; bol bol tutorial izleyip, eş zamanlı olarak taklit etmenizi öneririm. Üç kanal bırakıyorum. FL Şeyleri'nin bütün videolarını sırasıyla izlemenizi öneririm. Diğer iki kanaldan da dediğim gibi tutorialları izleyip, taklit edebilirsiniz. Sonrasında zaten kendiliğinden, kendi yaratıcılığınızı kattığınızı görebileceksiniz.

Eğer satın aldığınız kursta programın arayüzünü öğrenebildiyseniz; bol bol tutorial izleyip, eş zamanlı olarak taklit etmenizi öneririm. Üç kanal bırakıyorum. Fl şeyleri'nin bütün videolarını sırasıyla izlemenizi öneririm. Diğer iki kanaldan da dediğim gibi tutorialları izleyip, taklit edebilirsiniz. Sonrasında zaten kendiliğinden, kendi yaratıcılığınızı kattığınızı görebileceksiniz.

Hocam sizde kovalıyorsunuz anladığım kadarıyla siz ne kadar sürede çözdünüz bu işi?

@guvanarida

Çok teşekkür ederim hocam siz ne kadar sürede FL öğrendiniz? Açıkçası 18'ime girmeden 1 şarkım olsun diyorum :)
Açıkçası ben beat yapma üzerine uğraşmıyorum, daha çok mix işlerine bakıyorum ve tam olarak her şeyi öğrendiğimi söyleyemem. Ancak şarkıyı yayınlanabilecek hale getirecek kadar mix bilgisini bir gün içinde öğrendiğimi söyleyebilirim.

Açıkçası ben beat yapma üzerine uğraşmıyorum, daha çok mix işlerine bakıyorum ve tam olarak her şeyi öğrendiğimi söyleyemem. Ancak şarkıyı yayınlanabilecek hale getirecek kadar mix bilgisini bir gün içinde öğrendiğimi söyleyebilirim.

Çok teşekkürler bu yaz tatili içinde 3 ay katıksız fl videoları izleyip bu işi çözmem gerekli açıkçası fakat başaramayacağım diye korkuyorum kendimi her ne kadar motive etmeye çalışsamda başaramıyorum.

Tam olarak hangi tarzda bir şarkı yapmayı planlıyorsunuz?

Hocam açıkçası kendi tarzımı oluşturmak istiyorum ama hani bilindik sanatçılar üzerinden örnek vermem gerekirse baneva tarzı ve motive tarzı bir şeyler yapmak istiyorum.

@Batu Z @ytwitchan

Öncelikle bu işi çözmek diye bir şey yok. Programın arayüzünü tam anlamıyla kavramak, kafanızın içinde çalan melodi ve ritimi programa aktarmak olarak soruyorsanız; gönderdiğim kanallardaki videoları izlemeniz ve bolca pratik yapmanız yeterli olacaktır. Sonrası tamamen yaratıcılığa kalıyor.

Öncelikle bu işi çözmek diye bir şey yok. Programın arayüzünü tam anlamıyla kavramak, kafanızın içinde çalan melodi ve ritimi programa aktarmak olarak soruyorsanız; gönderdiğim kanallardaki videoları izlemeniz ve bolca pratik yapmanız yeterli olacaktır. Sonrası tamamen yaratıcılığa kalıyor.

Anladım hocam tekrardan vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim sağlacakla kalın:=)

Geri
Yukarı