Flaş belleğe Pardus işletim sistemini nasıl kurabilirim?

Daha fazla  
Merhaba;

Bilgisayarımda W10 yüklü ancak Pardus işletim sistemini de merak ediyorum kurup denemek istiyorum. Mevcut dosyalarımı bozmadan usb belleğe pardusu nasıl kurabilirim? ISO dosyası olarak Pardus - TÜBİTAK ULAKBİM web sitesinden indirdim ancak şu an ne yapmam gerekiyor? ISO dosyasını direkt flaş belleğe mi atacağım nasıl olacak detaylıca söyleyebilir misiniz? Pek bilgim yok.
Ek not: ISO olarak Pardus 19.1 indirdim

Rufus ile yazmaniz lazim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rufus ile yazmaniz lazim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Flash belleğe nasıl kurulacağını sormuş nasıl yazılacağını değil. :D

Herhangi bir HDD'ye veya SSD'ye değil, flash belleğe nasıl kuruluyor diye sormuş arkadaş. Yani flashı çıkarıp bilgisayarında bulunan depolamadan normal Windows'u kullanacak ama Pardus'u da flashı taktığında kullanmak istiyor.
Ben de bu yöntemle Pardus'u denemek istiyorum, merak ediyorum.
Rufus ile yazıp boot menüsünden flash bellek ile boot edeceksiniz. Sonuçta Pardus kurulacak. ?

Herhangi bir HDD'ye veya SSD'ye değil, flash belleğe nasıl kuruluyor diye sormuş arkadaş. Yani flashı çıkarıp bilgisayarında bulunan depolamadan normal Windows'u kullanacak ama Pardus'u da flashı taktığında kullanmak istiyor.
Ben de bu yöntemle Pardus'u denemek istiyorum, merak ediyorum.
Sonunda anlayan çıktı. :)
Nasıl yazdırılacağını bilmese onu sorardı zaten.

Tak çalıştır işletim sistemini ben KDE neonda çift usb kullanarak yapmıştım.

Kurulum ekranında doğrudan kurmak istediğim usb gözüküyordu ve ona tıklayıp kurabiliyordum. Pardus’da nasıl bilmiyorum ancak disk bölümlendirme bölümünde diskinizi silip bir kısmını swap alanı olarak ayırdıktan sonda geri kalan kısmı ext4 formatında biçimlendirip bağlam noktasını / seçerseniz sorunsuz kurabileceğinizi düşünüyorum.

Pek deneyimli bir kullanıcı değilim ondan dolayı hatalarım varsa daha deneyimli arkadaşlar düzeltir umarım.

ISO dosyasını ben etcher uygulamasıyla yazdırmıştım ayrıca. Pek önemi var mı bilmiyorum ama eklesem iyi olur diye düşündüm.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı