Çözüldü Flash belleğe kalıcı dosya kaydetme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Her flash bellekte mümkün değil. Ben bu iş için bellekte bir ISO bölümü yapmıştım. Bunu da ancak bellek ile uyumlu bir ISO aracı ile yapabilmiştim ki o aracı bulmak da epey zor olmuştu.

Özetle:
  • Flash belleğinizde CD-ROM/ISO bölümü yapabilen bir araç bulun.
  • Bu araç ile belleğin belli bir bölümünü CD-ROM/ISO olarak ayarlayın.
  • Artık bellek takıldığında CD-ROM/ISO + kullanılabilir bölüm olmak üzere iki bölüme sahip olacak.
Aracı bulmada kolay gelsin diyorum.

Alternatif bir yöntem ise yine belleğe dosyaları yazıp ve yine fabrika yazılımını bulup belleği salt okunur/read-only moda almak olacaktır.
Siz silmediğiniz sürece silinmez zaten USB belleğinizdeki bir dosya. Farklı bir anlamda mı demek istediniz?

Her flash bellekte mümkün değil. Ben bu iş için bellekte bir ISO bölümü yapmıştım. Bunu da ancak bellek ile uyumlu bir ISO aracı ile yapabilmiştim ki o aracı bulmak da epey zor olmuştu.

Özetle:
  • Flash belleğinizde CD-ROM/ISO bölümü yapabilen bir araç bulun.
  • Bu araç ile belleğin belli bir bölümünü CD-ROM/ISO olarak ayarlayın.
  • Artık bellek takıldığında CD-ROM/ISO + kullanılabilir bölüm olmak üzere iki bölüme sahip olacak.
Aracı bulmada kolay gelsin diyorum.

Alternatif bir yöntem ise yine belleğe dosyaları yazıp ve yine fabrika yazılımını bulup belleği salt okunur/read-only moda almak olacaktır.

Çözüm

Geri
Yukarı