Flash belleğimde virüs mü var?

Anti virüs. Malwarebytes tavsiyemdir.

Microsoft Store'den mi indireceğim?
Solucan zararlısı bulmuş. Eylemleri Başlat ->Kaldır yapın. Temizleyemezse ya arayüz bugu oldu ya da silemedi. Eğer silemezse alttaki konuyu uygulayın:

Tarama seçeneklerinde USB diskinizi de dahil edin.

Virüs nereden bulaşmış olabilir? Defender varken nasıl virüs bulaşıyor?

1. CMD'yi açın.
  2. diskpart
  3. list disk
  4. select disk yazıp aygıtın numarasını girin.
  5. clean
  6. create partition primary
  7. select partition 1
  8. active
  9. format quick fs=ntfs
  10. active
  11. exit
Dostum arkadaş belki flaş bellek içindeki verileri saklamak istiyor? Neden ne olduğunu açıklamadan komut tavsiye ediyorsun? O komutları yazarsa flaş bellek içi tamamen temizlenir.

Anti-Virüs demek istiyor. Benim attığım mesajı gördün mü? Orada nasıl silineceği yazıyor Anti-Virüs programı kurmadan.
Şimdi yapacağım ordakileri. Teşekkür ederim.
Şimdi yapacağım oradakileri. Teşekkür ederim.

Yalnız ben klasör seçeneklerine nasıl gideceğimi bilmiyorum. Flashın içinde klasör yok.

Son düzenleme:
Bu bellekle BIOS güncelleyeceğim. Kaldıramıyorum virüsleri neden? Nasıl kaldırırım?
Merhaba, arkadaşların attığı rehberde de yazdığı gibi virüs artık sadece USB bellekte değildir. Size zahmetsiz bir yol öneriyorum.
1. Buradan
AVG antivirüs yazılımını indirin ve kurun.
Not: İsteğinize göre ücretsiz sürümü kurabilir veya ücretli olan internet security sürümünü deneyebilirsiniz. Muhtemelen işiniz bitince kaldıracaksınız. :)
2. Bilgisayarınızdaki tüm diskleri tarayın ve sonuçları inceleyin. Önemli görmediğiniz tehtitleri doğrudan kaldırın veya karantinaya alın.
3. Ayarlar > Cihazlar > Otomatik Kullan bölümüne gidin ve buradaki "Tüm medya ve cihazlar için Otomatik Kullan’ı etkinleştir" onay kutusunun işaretini kaldırın.
4. Şimdi, USB belleğinizi sisteme bağlayın ve üzerine sağ tıklayarak "Seçili öğelerde virüs taraması yap" üzerine tıklayın.
Not: Belleğinizde önemli bir veri yoksa doğrudan sağ tıklayıp biçimlendir diyebilirsiniz.
5. Tarama sonucunda bulunan bütün tehditleri doğrudan silin veya karantinaya taşıyın.
6. Gizlenen dosyaları göstermek için Denetim masası > Dosya Gezgini Seçenekleri bölümüne gidin ve açılan pencerede "Görünüm" sekmesine geçiş yapın.
7. Bu pencerede "Gelişmiş Ayarlar:" bölümünde "Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster" seçeneğini "on" olarak, "Korunan işletim sistemi dosyaları gizle (Önerilen)" seçeneğini "of" olarak değiştirin.
8. Artık USB bellekteki kişisel dosyalarınızı kopyalayabilirsiniz. AVG her girdiğiniz klasörde otomatik olarak analiz yapacaktır. Dosyalarla işiniz bittiğinde USB belleği biçimlendirmeyi unutmayın.
Kolay gelsin.

Geri
Yukarı